Haberler

3 Saatte 1 Milyon Dolar Kazandı

Güncelleme:

İngiltere'nin eski başbakanı Blair, iki şirket arasında yaptığı arabuluculuk sayesinde 1 milyon dolar kazandı.

İngiltere'nin eski başbakanı Tony Blair, belki artık dünya politikasına yön veren isimlerden biri değil. Ama, IRA görüşmelerindeki arabuluculuğu ile politik kariyerinin zirvesine çıkan Blair'in, deneyimlerinden dünya çapındaki şirketler hâlâ onun faydalanıyor. Hem de büyük ücretler karşılığında.

Blair, geçen hafta gerçekleşen en büyük şirket birleşmelerinden birinde rol oynadı. 4 milyar Sterlin (11,5 milyar TL) değerindeki perakende devi Glencore'un, 30 milyar sterlinlik (86.4 milyar TL) Xstrata grubu ile birleşmesi için yapılan görüşmelerde Blair arabuluculuk yaptı.

3 SAATTE 1 MİLYON DOLAR KAZANDI

Xstrata grubunun en büyük hissedarı olan Katar'ın Başbakanı Şeyh Hanid bin Asım bin Cebra'al Tani ile Glencore CEO'su Ivan Glasenberg arasında, Londra'da yapılan pazarlıklar çetin geçti. Ancak 3 saat süren görüşmeler olumlu sonuçlandı ve arabuluculuk yapan Blair de bu çabası nedeniyle yaklaşık 1 milyon dolar (1,8 milyon TL) kazandı.

Tony Blair, geçtiğimiz sene büyük şirket ve yabancı devletlere yaptığı danışmanlık hizmetleri nedeniyle yaklaşık 20 milyon sterlin (57 milyon TL) kazandı.

"BUSH VE BLAİR LAHEY'DE YARGILANSIN"

Geçtiğimiz günlerde İngiliz The Guardian Gazetesi'nin pazar günü yayınlanan Observer gazetesinde bir köşe yazısı kaleme alan Nobel Barış Ödüllü insan hakları savunucusu Başpsikopos Desmond Tutu, yalanlarla Irak'a savaş açan George W. Bush ve Tony Blair'ın Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasını önermiş, yazısında batının çifte standardına bir kez daha göndermede bulunmuştu.

2003'te kitle imha silahları sahibi olduğu iddiasıyla Irak'a saldıran dönemin ABD Başkanı George W. Bush ile baş destekçisi İngiltere Başbakanı Tony Blair'in, dünyayı tarihte eşi görülmemiş bir karmaşanın içine soktuğunu belirttiği yazısında Irak'ta 2003'teki işgalden sonra 110 bin Iraklının öldüğünü ve milyonlarca kişinin yerlerinden edildiğini dünya kamuoyuna yeniden hatırlatmıştı.

Kaynak: Dünya

Tony Blair Irak Dünya Haberler

'İstesek en az 10 vekil gelir' sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

"İstesek en az 10 vekil gelir" sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title