Diyarbakır'da Fidan Ekim Sezonu Minik Çocuklarla Açıldı

Diyarbakır'da Fidan Ekim Sezonu Minik Çocuklarla Açıldı

Diyarbakır'da Fidan Ekim Sezonu Minik Çocuklarla Açıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 400 öğrencinin Tahir Elçi Kent Ormanı’na diktiği 200 adet İran Çamı ile fidan dikim sezonunu açtı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 400 öğrencinin Tahir Elçi Kent Ormanı'na diktiği 200 adet İran Çamı ile fidan dikim sezonunu açtı.

Park, bahçe ve yeşil alanlardaki çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte fidan dikimi sezonunu Tahir Elçi Kent Ormanı'nda açtı. Özel bir okulun anaokulu ve ilkokulunda öğrenim gören 400 çocuk, eğitmenler eşliğinde servis araçlarıyla Kent Ormanı'na geldi. Minik öğrenciler, Kent Ormanı'nda doğa ile baş başa zaman geçirme, ormanı gezme ve açık havada oyun oynama şansı yakaladı.

Öğrenciler bilgilendirildi

Fidan dikiminden önce eğitmenler ve belediye yetkilileri, çocuklara, doğa, doğanın insan yaşamında önemi, insanın canlı türündeki bitkilere nasıl yaklaşması gerektiği ve fidanların nasıl dikileceği konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, daha önceden kazıp ağaç dikimine hazır hale getirdiği alanda çocuklar gruplar şeklinde İran Çamı türünde 200 ağaç dikti.

Fidan dikiminin tamamlanmasıyla ağaçlara can suyu veren çocuklar, hatıra ormanı tabelası altında fotoğraflar çekti. - DİYARBAKIR

Diyarbakır'da Fidan Ekim Sezonu Minik Çocuklarla Açıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title