Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programı Başlıyor

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programı Başlıyor

Her gün sayıları hızla artan e-ticaret platformlarının nitelikli iş gücü ihtiyacına isimtescil.net ve Plato Meslek Yüksek Okulu Dijital Akademi sertifika...

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programı Başlıyor

- İsimtescil.net'in Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Tunalı; "e-ticaret ve paralelinde yürüyen pek çok ticari fikrin en büyük handikabı olarak nitelikli iş gücü açığını görüyoruz. Sektörün lider altyapı sağlayıcısı sıfatı ile gerek dernekler gerekse girişimcilerle olan görüşmelerimizde e-ticaret'in tutarlı bir biçimde büyümesi ve başarılı olabilmesi için sektörün çok daha fazla yetişmiş elemana ihtiyacı olduğu sonucuna vardık. Bu manada köşemize çekilip süreci uzaktan izlemek yerine taşın altına elimizi koyup, Meslek Yüksek Okulları ve Üniversitelerle işbirliği yaparak sektöre yeni uzmanlar kazandırmamız gerektiğine karar verdik." diyerek Türkiye'de bir ilk olan uygulamanın çıkış fikrini özetliyor.

Yüzde 42'lik pazar payı ile alan adı sektörünü domine ettiklerini ve bu geniş portföyleri sayesinde ülkemizdeki pek çok e-ticaret projesine yakından temas etme şansları olduğunu ifade eden Tunalı, Global pazardaki gelişmeleri yakından izlemek için son 2 yıldır zamanının büyük bölümünü şirketin Los Angeles'da bulunan ofisinde geçirdiğini ve bu süre zarfında Endüstri – Akademi – Devlet üçgeni kurulmadan hiçbir ülkenin inovasyonu ticarileştirip, dünya pazarında konumlanabilecek işletmeler üretemeyeceği sonucuna vardığını ve bu sebepten orta ve uzun erimde sürecin Endüstri – Akademi ayağını oluşturma iradesinde üzerlerine düşün tüm sorumluluğu yerine getirmekte kararlı olduklarını sözlerine ekliyor.

Şirketin İş Geliştirme ve Dijital Pazarlama süreçlerinden sorumlu yöneticisi Melih Andıç ise "Türkiye internet ekosistemini olgunlaştırmaya çalışan ve bu paralelde yeni girişimleri çok hızlı kabul edebilen bir ülke ancak bu girişimler doğru organizasyon yapılarına doğru personeller ile sahip olmadıkça hayatta kalma şanslarını yitiriyor. Biz Plato ile başlattığımız isimtescil Dijital Akademi eğitimleri ile sektöre yeni nesil pazarlama uzmanları kazandırmayı hedefliyoruz."yorumunu yapıyor. Andıç ayrıca; "Gelinen noktada şirketler tedarik ve lojistik ağlarını kurma noktasında belli yetkinliklere sahip ancak pazarlama noktasında hala geleneksel davranıyor ve deneyim ekonomisinin belirlediği kurallara uygun hareket edemiyor zira dijital pazarlama öznesinde yetişmiş personel sayısı ihtiyaca cevap verebilecek yeterlilikte değil. Biz bu açığı kapatmak için 3 hafta sürecek temel bir eğitim programı hazırladık. Program sonunda gerçekleştirilecek ölçme ve değerlendirme sonucu sertifika almaya hak kazanan katılımcıların e-ticaret eko-sistemine katkı sağlayacağına inanıyoruz."sözleri ile başlattıkları programın önemini vurguluyor.

21 Aralık 2013 tarihinde Plato MYO Balat / İstanbul yerleşkesinde başlayacak ve 3 hafta sürecek İsimtescil Dijital Akademi Sertifika Programı kapsamında 60 katılımcıya eğitim verilmesi planlanıyor.

Başvuruların eğitim başlangıcına kadar internet üzerinden alınacağı programa katılmak için www.isimtescil.net/akademi adresinde yer alan ön kayıt koşullarının yerine getirilmesi yeterli. Ayrıca program hakkındaki gelişmeleri sosyal medyada #isimtescilakademi hashtag'i ile takip etmekte mümkün.

Teknokulis : http://www.teknokulis.com