Deprem, Yalova ve Bursa'da Halkı Sokağa Döktü

Deprem, Yalova ve Bursa'da Halkı Sokağa Döktü

Yalova'nın Çınarcık İlçesinde Saat 20.55'te Meydana Gelen 4.8 Büyüklüğündeki Deprem, Merkez Üssü Çınarcık'ın Yanı Sıra Yalova Merkez, Bursa, İzmit, Adapazarı ve İstanbul'da da Hissedildi. Yalova'da Halk Depremin Ardından Sokaklara Dökülürken, Telefon Hatları 10 Saniye Süren Depremin Ardından Kilitlendi.

Deprem, Yalova ve Bursa'da Halkı Sokağa Döktü

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde saat 20.55'te meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem, merkez üssü Çınarcık'ın yanı sıra Yalova merkez, Bursa, İzmit, Adapazarı ve İstanbul'da da hissedildi. Yalova'da halk depremin ardından sokaklara dökülürken, telefon hatları 10 saniye süren depremin ardından kilitlendi.

İHA muhabirinin aldığı bilgiye göre, depremin ardından Çınarcık ilçesinde vatandaşlar sokaklara döküldü. İnsanlar evlerinin önünde otururken, bazıları ise sahildeki çay bahçelerinde toplandı. 17 Ağustos 1999 depreminin acısını unutamayan Yalova merkezde ana arterler insanlarla doldu. Özellikle Fatih Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi'nde yoğunluk yaşandığı bildirildi.

Çınarcık'ın yanı sıra Yalova ve Bursa merkezde de GSM hatlarında yüklenme sebebiyle kısa süreli kilitlenme yaşandığı öğrenildi. Çınarcık ilçesinde bir kriz merkezi oluşturularak hasar olup olmadığının araştırıldığı ifade edildi.

Vatandaşların hava sıcaklığının 14-15 derece olması sebebiyle geceyi sokakta geçirecekleri öğrenildi.

(HÖ-İHS-NÇ-Y)

Kaynak: İHA