Haberler

Cyber Anadolu'nun 3. etabı Tekirdağ'da yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi organizasyonunda Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle ve Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde 12-15 Mart tarihlerinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kuluçka Merkezi'nde 'Cyber Anadolu Siber Güvenlik...

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi organizasyonunda Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle ve Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde 12-15 Mart tarihlerinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kuluçka Merkezi'nde 'Cyber Anadolu Siber Güvenlik Eğitim Programı' düzenlendi.

Eğitim programına; kamu kurumlarının bilgi işlem personeli, özel sektörde yazılım üzerine faaliyet gösteren kişiler ile bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyan üniversite öğrencileri katıldı.

Program öncesi katılımcılarla bir araya gelen Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Şahin konuşmasında şunlara değindi:

"Siber güvenlik ülkemizde ve tüm dünyada kritik bir önem taşıyor. Teknolojinin gelişmesi paralelinde siber saldırıları da gündeme getirdi. Ülkemiz bu anlamda büyük tehdit altında ve dünyada en çok siber saldırıya maruz kalan 5. ülke konumunda. Dolayısıyla siber güvenlik konusunda kendisini yetiştirmiş uzmanlara olan ihtiyaç çok fazla. Kamu kurumlarının dikkatle eğildiği konulardan bir tanesi de siber güvenlik alanında yetişmiş personel açığının bir an evvel kapatılması. Burada düzenlenen programda bu amaca hizmet ediyor. Yani, kamu kurumlarının temsilcileri olarak bizim sizlerden isteğimiz eğer siber güvenlik alanına ilgi duyuyorsanız bunun üzerine eğilmeniz ve kendinizi yetiştirmeniz. Bu program da sizin için büyük bir fırsat. Sonrası zaten malum. Piyasada aranılan kişi olmuş oluyorsunuz. Temennim, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim programı sonrası kamu ve özel sektör personeli ile siber güvenlik konusuna ilgili ve yetenekli genç girişimci öğrencilerimizin Ankara'da düzenlenecek yarışmada yer alması. Yarışma neticesinde yeni yetenekler keşfedilecek. Bu sebeple burada verilecek eğitimi önemsiyoruz. Türkiye'nin dört bir yanındaki siber güvenlik ilgililerini yarıştıracak ve yeni yetenekleri keşfetmeyi amaçlayan 'Ciber Anadolu Siber Güvenlik CTF (Capture The Flag-Bayrağı Yakala)' etkinliğinde yarışmaya katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar diliyor ve verimli bir eğitim geçirmelerini temenni ediyorum."

4 günlük program süresince 25 kişilik gruba "Web Uygulama Güvenliği-Temel Ağ Güvenliği-Machine Hacking ve Siber Tehdit İstihbaratı" eğitimleri verildi. Eğitimlerin ardından yapılacak olan CTF yarışmasında başarılı olan ilk 4 kişi, Haziran ayında gerçekleşecek CTF finalinde şehrinin takımında yer almaya ve diğer illerin takımlarıyla yarışmaya hak kazanacak. Yarışma sonunda kazanan takımlara çeşitli ödüller verilecek. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Trakya Bölgesi Tekirdağ Türkiye Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

GELİNİM MUTFAKTA CANLI İZLE! Gelinim Mutfakta hangi kanalda, ne zaman? LMKDC ne zaman işlem görecek? Limak Çimento halka arz borsada ne zaman, hangi tarihte işlem görecek? Sağlık Bakanlığı personel alımı Resmi Gazete'de yayınlandı! Resmi Gazete bugünün (21 Şubat) kararları neler? 21 ŞUBAT YAYIN AKIŞI | 21 Şubat (bu akşam) kanallarda hangi dizi veya filmler var? Ronaldinho Survivor'a katılacak mı? Futbolcu Ronaldinho kimdir, kaç yaşında? Müge Anlı CANLI İZLE! 21 Şubat Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? 21 ŞUBAT GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ? 21 Şubat Çarşamba günü okullar tatil edildi mi, kaç gün tatil edildi? İSTANBUL SEÇİM ANKETLERİ 2024! İstanbul yerel seçim anketlerinde kim önde? Murat Kurum son anketi paylaştı! 21 ŞUBAT BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU YAYINLANDI: Bu hafta neler var? Bu hafta BİM'e hangi ürünler geldi? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? (21 Şubat) 2024 eğitim-öğretim yılı takvimi açıklandı? Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title