Çiçek: "Tmy'de Bir Değişiklik Gündemde Yok"

Çiçek: "Tmy'de Bir Değişiklik Gündemde Yok"

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Yasası'nda Bir Değişikliğin Söz Konusu Olmadığını Söyledi.

Çiçek:

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Yasası'nda bir değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, açıklamalarda bulunan ve soruları yanıtlayan Çiçek, bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'nın ardından, bir açıklama yaptı, MGK 'toplantısında terörle mücadele konusunda yeni bir planın ele alındığını' söyledi. Bununla ilgili somut bir şey var mı? Terörle Mücadele Yasası Değişecek mi?" sorusuna periyodik olarak her iki ayda bir terör konusunun, hem MGK'nın hem de Hükümet'in gündeminde olduğunu belirtti.

Mart ayında, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı'nın yapılacağını bildiren Cemil Çiçek, şöyle devam etti:

"Burada yine terör faaliyetleri değerlendirme konusudur. Terörün asayiş tedbirleriyle ortadan kaldırılması değil, buna ilaveten alınması gereken başka tedbirler varsa, bunlar da buralarda konuşulmaktadır. Sayın Başbakan hangi anlamda söyledi bilemem. Ama gündemde Terörle Mücadele Yasası'nda bir değişiklik söz konusu değildir. MGK'nın bir tavsiye kararı olsa zaten o Bakanlar Kuruluna geliyor, Başbakan'ın direktifi ve Bakanlar Kurulu kararı kararı olarak da ilgili kuruluşlara ilan ediliyor."