OYUN: Chappini: "Finali Garantilesek Bile Böyle Oyunu Kabul Etmiyorum"

Chappini: "Finali Garantilesek Bile Böyle Oyunu Kabul Etmiyorum"

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Alessandro Chappini, 16. Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemelerinin Son Maçında Bulgaristan'a 3-0 Yenilmelerinden Sonra Yaptığı Açıklamada, "Sahaya Çıkmadan Önce Finali Yakalamayı Garantilesek Bile Böyle Bir Oyunu Kabul Etmiyorum" Dedi.

Chappini:

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Alessandro Chappini, 16. Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa elemelerinin son maçında Bulgaristan'a 3-0 yenilmelerinden sonra yaptığı açıklamada, "Sahaya çıkmadan önce finali yakalamayı garantilesek bile böyle bir oyunu kabul etmiyorum" dedi.

Bulgaristan karşısında çok kötü oynadıklarını ve kaybettiklerini belirten Chappini, "Elemelerde ilk üç sırada yer alan takımlar Grand Prix'ye gitmeye hak kazanıyor. Oyuncularıma ilk 3 içinde yer almaları yetiyorsa, bu yanlış. Çünkü burada elde edilecek sıralama dünya sıralamasını etkiliyor. Bugün kaybettik. Çünkü çok kötü oynadık. Dünkü Almanya maçı gibiydi. Almanya kazandığı 75 sayısının, 40'ını bizim hatalarımızdan dolayı aldı. İlk günkü gibi oynasaydık, tüm maçlarımızı kazandırdık" diye konuştu.

Alessandro Chappini, Ankaralı sporseverlere de teşekkür ederek, "Dünkü maçtan sonra oyuncularıma, yarın iyi oynayarak Ankaralı sporseverlere teşekkür etmemiz gerektiğini söyledim. Bunu başaramadığımız için çok üzgünüm. Salonu dolduran Ankaralılardan özür diliyoruz. Elde edeceğimiz galibiyetle bugün burayı bayram havasına çevirebilirdik. Çünkü Türkiye tarihinde ilk kez Grand Prix'ye gidiyor" dedi.

Bulgaristan (A) Milli Takım Antrenörü Dragan Nesiç ise maç sonrasında, "Biz Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan çok genç bir takımız. Alacağımız bir galibiyet bizim için çok önemli. Grand Prix'ye gitmeyi başaran Türkiye'yi tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: AA