Haberler

Çesal, Çeşme'de Sokak Köpeklerine Sahip Çıktı

Çeşme’de Alaçatı otobanı kenarı ve Ovacık yolunda barınan sokak köpeklerine, Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) üyeleri ve birkaç hayvan sever sahip çıktı.

Çeşme'de Alaçatı otobanı kenarı ve Ovacık yolunda barınan sokak köpeklerine, Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) üyeleri ve birkaç hayvan sever sahip çıktı.

ÇESAL Başkanı Solmaz Örücü, Çeşme çöplüğünün kaldırılmasıyla köpeklerin aç kaldığını belirterek, "Bir anda köpekler aç ve susuz kaldılar. Kimisi yemek bulabilmek için bölgeden uzaklaşmaya Alaçatı otobanı, inşaatlar ve otellerin olduğu bölgelere inmeye başladı. ÇESAL Derneği üyeleri ve gönüllüleri, Lucie S. Alleene ve birkaç hayvan sever bütün kış büyük zorluklarla bu köpeklere mama ve su taşıdılar. Günlük 60 kg mama, yüz tane ekmek ve 100 litreye yakın su ihtiyacı dernek ve hayvan severler tarafından karşılanmaya çalışıldı. Yazın gelmesi ile birlikte köpeklerin durumunu öğrenen birkaç hayvan severin daha yardıma gelmesi ile oluşturulan gruplar hayvanlara bakmaya uğraşıyor. Her canlının bu dünyada yaşama hakkı var ve buna saygı göstermeliyiz. Türkiye'de artık kanıksanmış ve kronikleşmiş bir problem olan sahipsiz hayvanların aslında herkesin sorumluluğu olduğuna ve onları koruyup, sahiplenmenin hepimiz için bir insanlık görevi teşkil ettiğine inanıyoruz" dedi.

Hayvan severlere yardım çağrısında bulunan Örücü, mama için destek olunabileceğini veya mama gruplarına katılınabileceğini söyledi. Çeşme'de ikamet edenlerin ise yavrulardan birini sahiplenebileceğini belirtti. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Alaçatı Ovacık Çeşme Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title