Çankırı'dan Kısa Kısa

Çankırı'dan Kısa Kısa

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin yeni dekanı Prof.Dr.Alaybey Karoğlu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'i ziyaret etti.

Çankırı'dan Kısa Kısa

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin yeni dekanı Prof. Dr. Alaybey Karoğlu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'i ziyaret etti.

Dinç, makamında gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, sanatsal faaliyetlerin belediye çalışmaları arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, ellerinden geldiğince sanatın ve sanatçının yanında olduklarını söyledi.

Karoğlu ise Çankırı Belediyesi'nin sanata verdiği önemi ve desteği takdir ettiklerini vurgulayarak, "Çankırı'da bu alanda önemli bir potansiyel mevcut. Fakat maalesef Çankırılılar bunun çok da farkında değil. Ama el birliğiyle buradaki cevherleri ortaya çıkaracağız" diye konuştu.

Ziyaret sonunda Karoğlu, Dinç'e seramikten yapılmış semazen biblosu hediye etti.

-Peta Konağı ÇAYASAD'A tahsis edildi-

Çankırı Valiliği ile Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD) arasında Peta Konağı için "Ortak Hizmet Protokolü" imzalandı.

Valilik toplantı salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine, Vali Vahdettin Özcan, ÇAYASAD Başkanı Murat Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Vali Özcan, törende yaptığı konuşmada, protokolle Peta Konağı'nın ÇAYASAD'a tahsis edileceğini belirterek, amaçlarının Çankırı'da kültür ve sanat faaliyetlerinin gerçekleşmesi olduğunu ifade etti.

Peta konağının restorasyon çalışmaları için 350 bin lira para harcandığını belirten Özcan, "Güzel ve teknik bir çalışma oldu. Bu bir hizmet sözleşmesidir. Herhangi bir kira falan söz konusu değildir" diye konuştu.

Murat Yıldırım ise, protokol dolayısıyla Vali Özcan'a teşekkür ederek,

"Geldiğimiz bu noktada çok gururluyuz. Bize verilen bu destekler, ilerleyen zamanlarda yapacağımız etkinlikler için bize daha da güç verdi" dedi.

Yıldırım, konağın ismini ÇAYASAD Sanat Evi koyduklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Muhabir: Özgür Alantor

Yayıncı: Sinan Özmüş - ÇANKIRI