Çanakkale CHP Kongresi

Çanakkale CHP Kongresi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Kongresi dün gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Kongresi dün gerçekleştirildi. Nejat Önder ile İsmet Güneşhan'ın başkanlık için yarıştığı seçimi 8 fark oyla Nejat Önder kazandı.

Pazar günü Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen CHP 35'nci İl Kongresi'nde Nejat Önder ile İsmet Güneşhan'ın listeleri yarıştı. 567 delegeden 558'i sandık başına gitti. Seçimde Nejat Önder 281 oy alırken, İsmet Güneşhan ise 273 aldı. 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Heyecanlı süren seçim sonuçlarının açıklanmasını bekleyen Nejat Önder'i ilk tebrik eden ise CHP Merkezi İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş oldu. Tebriklerin ardından kısa bir konuşma yapan Önder, "Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer partimize yakışır bir şekilde, demokrasi şöleni içerisinde bir İl kongresi yaşatıldığı için teşekkür ediyoruz. Burada kaybeden yok Cumhuriyet Halk Partisi kazandı diyoruz. Bundan sonra önümüze bakıyoruz bir olacağız, beraber olacağız güç olacağız kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak" dedi.

CHP İl Başkanı Nejat Önder'in yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Önder Acar (İşçi), Güneş Pehlivan ( Avukat), Şahin Cengiz (Emekli Memur), Ceyda Demircioğlu (Emekli Öğretmen), Ardahan Dikmen ( Avukat), Mehtap Doğan (İş Kadını), Mustafa Ege (Muhasebeci), Faik Göksel (Esnaf), Mehmet Günay (Emekli Öğretmen), Muhammed Güngör (Emekli Memur), Cemak Karakaş (işletmeci), Ayşe Hidayet Tapkan (Emekli Memur), Metin Övün (Esnaf), S. Eşref Özel (İşçi), Sadet Pamuk (Emekli Öğretmen), Kamil Arıkan (Çiftçi), Ali Akgün Sözen (Avukat), Şerife Maya (Emekli Öğretmen), Emel Tuna (Emekli Öğretmen) ve Muammer Tüzün (Emekli Öğretmen) - ÇANAKKALE

Çanakkale CHP Kongresi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title