Bursa: Bursa'da Yerel Yönetimler

Bursa: Bursa'da Yerel Yönetimler

- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Ramazan'ın İlk İftarını Eşi ve Çocukları ve Temaşa-i Ramazan Etkinliklerinin İlk Konserini Verecek Olan Ünlü Sanatçı Ahmet Özhan'la Birlikte Fevzi Çakmak Katlı Otopark'ındaki Aşevinde Vatandaşlarla Birlikte Yaptı.

Bursa: Bursa'da Yerel Yönetimler

- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Ramazan'ın ilk iftarını eşi ve çocukları ve Temaşa-i Ramazan etkinliklerinin ilk konserini verecek olan ünlü sanatçı Ahmet Özhan’la birlikte Fevzi Çakmak Katlı Otopark'ındaki aşevinde vatandaşlarla birlikte yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik politikaları kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da her gün 3 bin kişiye iftar vereceği Fevzi Çakmak Katlı Otoparkı'ndaki aşevinde Ramazan ayının ilk günkü heyecanı coşkuyla yaşandı. Aşevinde Ramazan’ın ilk gününde Bursalılara, çorba, köfte, bulgur pilavı ve helva ikram edildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin de Ramazan'ın ilk iftarını eşi ve çocuklarının yanı sıra Temaşa-i Ramazan etkinliklerinin açılış konseri için Bursa’ya gelen Türk Tasavvuf Musikisi’nin önde gelen sanatçılarından Ahmet Özhan’la birlikte açtı. Özhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’i binlerce kişiye iftar vermesinden dolayı tebrik etti.

Aşevinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Şahin, tüm İslam alemine ve milletimize hayırlar getirmesini diledi. Göreve geldikleri günden bu yana hayata geçirdikleri projelerle Bursa'nın sosyal belediyecilikle tanıştığını belirten Başkan Şahin, "Geçen yıl başlattığımız ve bu yılda devam eden projelerimiz kapsamında maddi durumu iyi olmayan bin 500 üniversite öğrencisine burs verdik, 5 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yaptık, 5 bin aileye ise Ramazan ayında kuru gıda ve kahvaltılık dağıttık. Sağlık ocaklarını ücretsiz hale getirdik. Sağlık ocağı olmayan ve sağlık hizmetlerinin bulunmadığı mahallelere gezici sağlık aracı ile hizmet götürdük. Yoksullukla mücadele çalışmamız çerçevesinde maddi durumu iyi olmayan ailelere giysi yardımı yaptık. Gönül ister ki, hiç yardıma muhtaç insanımız olmasın. Ama ülkemiz şartlarının bir gerçeği olan yardıma muhtaç insanlarımızın yaralarını bu tür katkılarla sarmaya çalışıyoruz" dedi.

Başkan Şahin, aşevinde masaları gezerek, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlar, iftar sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i maddi durumu iyi olmayan ailelere yönelik başlattığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Aşevinde isteyen vatandaşlara sahurluk yemek verildi.

(EY-İHS)

Kaynak: İHA