Bolu: Aibü'de Akademik Yıl Açılışı

Bolu: Aibü'de Akademik Yıl Açılışı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (Aibü) 2006-2007 Akademik Yılı, Üniversite Kampüsünde Düzenlenen Törenle Açıldı.

Bolu: Aibü'de Akademik Yıl Açılışı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) 2006-2007 Akademik Yılı, üniversite kampüsünde düzenlenen törenle açıldı.

Atatürk Anıtı'na ve hayırsever işadamı İzzet Baysal'ın anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, daha sonra Kültür Merkezi Mavi Salon'da devam etti. Törende konuşan AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma niteliği ile geleceğin teminatı olduğunu belirtti. Kılıç, "Ülkemizi ileriye götürecek, geleceğe taşıyacak ana ilkeler laiklik ve çağdaşlıktır.

AİBÜ'nin de öncelikli hedefi Atatürk'ün izinde, bilimin bütün olanaklarını ve ilkelerini benimsemiş bir eğitim kurumu olarak, aydınlık geleceğe katkı yapacak öğrenciler yetiştirmektir" dedi. Kılıç, AİBÜ'de 6 Fakülte, 3 Yüksekokul, 4 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü ve 3 Araştırma Merkezi'nin bulunduğunu kaydederek, "AİBÜ'de 16 bin 624 öğrenci var. Bunların 14 bin 866'sı Bolu merkezde, bin 758'i Gerede, Mengen ve Mudurnu kampüslerinde eğitim görmekte. Genç ve dinamik eğitim kadromuz her geçen gün artmaktadır. Bugün 51 profesör, 28 doçent, 210 yardımcı doçent, 372 öğretim elemanı ile 661 toplam akademik kadro ve 494 idari personelle bin 345 kişi eğitim kadromuzda hizmet vermekte" dedi.

Kaynak: İHA