Haberler

Avukatlar Günü

Aksaray'da, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Aksaray Barosu Başkanı Levent Bozkurt, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Bozkurt, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğünün sınandığı zor günlerden geçtiğini belirtti.

Devletin ve milletin birliğini, bütünlüğünü ve bölünmezliğini hedef alan tüm terör olaylarını, teröristleri ve terörü destekleyenler ile teröre izin verenleri Aksaray Barosu olarak bir kez daha en sert biçimde kınadıklarını belirten Bozkurt, şunları kaydetti:

"Avukatlar yargılamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Baroları ve avukatı yok saymak, itibarsızlaştırma gayretinde olmak adaleti zayıflatır, yargıyı yıpratır. Adalete duyulan güveni arttırmak için yargının bütün unsurlarıyla etkin, hızlı ve adil bir yargı işleyişi sağlanmalıdır. Son günlerde hepimizi derinden üzen ve toplum vicdanını yaralayan çocukların istismarı ve kadına yönelik şiddet eylemlerinin son bulması için sadece adli önlemlerin yeterli olmadığını ifade etmek isteriz. Bu konuda baromuz Çocuk ve Kadın Hakları komisyonlarımıza ve bu komisyonlarda yer alan almayan katkıda bulunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Aksaray Barosu olarak bu insanlık dışı olayların son bulması için yapılacak her türlü çalışmada hazır olduğumuzu da buradan ifade etmek istiyoruz."

Kaynak: AA / Güncel

Avukatlar Günü Türkiye Politika Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title