Arnavutluk - Belarus maçı ne zaman saat kaçta? Arnavutluk - Belarus maçı hangi kanalda? Arnavutluk - Belarus maçı şifresiz canlı izlenecek mi? Uluslar - Haberler
Haberi Paylaş

Arnavutluk - Belarus maçı ne zaman saat kaçta? Arnavutluk - Belarus maçı hangi kanalda? Arnavutluk - Belarus maçı şifresiz canlı izlenecek mi? Uluslar

Arnavutluk - Belarus maçı ne zaman saat kaçta? Arnavutluk - Belarus maçı hangi kanalda? Arnavutluk - Belarus maçı şifresiz canlı izlenecek mi? Uluslar
Haberler.com - Haberler | Gündem

Uluslar Ligi'nde futbol heyecanı tüm hızıyla devam ederken sporseverler Arnavutluk - Belarus maçı hakkında araştırma yamaya başladı. Peki, Arnavutluk - Belarus maçı hangi kanalda? Arnavutluk - Belarus maçı şifresiz canlı izlenecek mi? Arnavutluk - Belarus maçı ne zaman, saat kaçta?

Uluslar Ligi'nde önem taşıyan maçta Arnavutluk - Belarus maçı ile karşı karşıya gelecek. Peki, Arnavutluk - Belarus maçı ne zaman, saat kaçta? Arnavutluk - Belarus maçı hangi kanalda, hakemi kim? Arnavutluk - Belarus maçı şifresiz canlı izlenecek mi? İşte detaylar.

Arnavutluk - Belarus, UEFA Uluslar Ligi maçı 18 11 2020 günü oynanacak. Maçın başlama saati 18:00..

Arnavutluk - Belarus, UEFA Uluslar Ligi maçı Sport Plus, kanalından yayınlanacak.

Şu anki şampiyon: Portekiz millî futbol takımı

En başarılı takım: Portekiz (1 kez)

Açılış sezonu: 2018-19

Kuruluş tarihi: Eylül 2018

Takım sayısı: 55

Bu sene 3 Eylül tarihinde ikincisi oynanmaya başlanacak UEFA Uluslar Ligi'nde, 55 üye federasyonun Millî Takımları 4 ayrı ligde toplamda 14 farklı grupta yarışacak. Yalnızca D Ligi 2. Grup'un istisnai olarak üç takımdan oluştuğu turnuvada, diğer ekiplerin tamamı dörderli gruplarda mücadele edecek.

İlki 2018-2019 Sezonunda oynanan UEFA Uluslar Ligi'nin 2020-2021 Sezonunda birtakım değişikliklere gidildi. 55 üye ülkenin fikirleri alınarak ve talepleri doğrultusunda yapılan değişikler sonucunda, hazırlık maçlarının sayısını minimize etmek amacıyla grupların tamamı (D Ligi 2. Grup hariç) dörder takımdan oluşturuldu. Bu sayede turnuvada mücadele edecek her takımın gruplarındaki son maçlarını aynı gün aynı saatte oynanmasına imkân tanındı. Ayrıca toplamda oynanacak maç sayısının 138'den 162'ye yükselmesiyle birlikte turnuvanın ticari değeri de artırılmış oldu.

B, C ve D liglerinde mücadele edecek ekipler gruplarında aldıkları sonuçlara göre bir üst lige yükselebilir ya da bir alt lige düşebilirken, A Ligi'nde gruplarını birinci tamamlayan dört takım 2020-2021 UEFA Uluslar Ligi Finali'nde mücadele etmeye hak kazanacak.

A, B ve C liglerinde 16'şar, D Ligi'nde ise 7 takımın mücadele edeceği turnuvada A ve B Liglerinde gruplarında sonuncu olan takımlar bir alt lige düşerken, D Ligi'ndeki grup sayısının iki olmasından dolayı C Ligi'nden yalnızca iki takım D Ligi'ne düşecek. C Ligi'nden D Ligi'ne düşecek takımlar, gruplarında sonuncu olan dört C Ligi ekibinin birbirleriyle iç ve dış sahada oynayacağı play-off müsabakalarının sonucuna göre belirlenecek.

A Ligi'nde gruplarında birinci olan dört takım, UEFA Uluslar Ligi Finali'nde mücadele etmeye hak kazanacak ve aralarında oynanacak maçlar sonucunda turnuvanın kazananı belirlenecek. Final maçları, bu dört takımdan daha sonra belirlenecek birinin ev sahipliğinde oynanacak.

1. hafta: 3-5 Eylül 2020

2. hafta: 6-8 Eylül 2020

3. hafta: 8-10 Ekim 2020

4. hafta: 11-13 Ekim 2020

5. hafta: 12-14 Kasım 2020

6. hafta: 15-17 Kasım 2020

Final: 2, 3, 6 Haziran 2021

Play-Off: 24, 25, 28, 29 Mart 2022

Haberler.com - Gündem

Arnavutluk, Belarus, Eylül, UEFA, Gündem, Spor, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title