Arnavutköy'de Arkadaşlarıyla Denize Giren 14 Yaşındaki Edanur Akıntıya Kapılarak Kayboldu

Arnavutköy'de Arkadaşlarıyla Denize Giren 14 Yaşındaki Edanur Akıntıya Kapılarak Kayboldu

Arnavutköy'de arkadaşlarıyla denize giren 14 yaşındaki Edanur akıntıya kapılarak kayboldu Akıntıya kapılan 2 çocuk son anda kurtarılırken 14 yaşındaki Edanur bulunamadı 14 yaşındaki çocuğun arama çalışmaları sürüyorİSTANBUL - Arnavutköy'de serinlemek için girdikleri denizde akıntıya kapılan...

Arnavutköy'de arkadaşlarıyla denize giren 14 yaşındaki Edanur akıntıya kapılarak kayboldu
Akıntıya kapılan 2 çocuk son anda kurtarılırken 14 yaşındaki Edanur bulunamadı
14 yaşındaki çocuğun arama çalışmaları sürüyor

İSTANBUL - Arnavutköy'de serinlemek için girdikleri denizde akıntıya kapılan 3 çocuktan 14 yaşındaki Edanur Erol gözden kayboldu. 2 çocuk son anda kurtarılırken 14 yaşındaki Edanur'un arama çalışması devam ediyor.
Olay, saat 15.00 sıralarında Arnavutköy Karaburun sahilinde meydana geldi. İddiaya göre Sultangazi'de oturan Ramazan Akdağ aile bireyleriyle ve yakınlarıyla birlikte piknik yapmak ve denize girmek için Karaburun Sahiline gitti. Burada denize giren 10, 12 ve 14 yaşındaki kuzenler dalgalara kapılarak denizde sürüklenmeye başladı. Çocukların yardım çağrısını duyan Ramazan Akdağ ve çevredekiler dalgalarla boğuşan çocukları kurtarmak için yoğun çaba harcadı. Çevredeki vatandaşlar 10 ve 12 yaşındaki çocukları dalgaların arasından kurtarmayı başarırken 14 yaşındaki Edanur Erol, akıntıyla sürüklenerek kayboldu.
Ekiplerin 6 saatlik çalışmaları ardından genç kız hala bulunamadı
Akdağ ve yakınları 14 yaşındaki Edanur'un dalgalar arasında kaybolması üzerine durumu Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı dalgıç ekipleri, belirtilen bölgede arama yaptı. Yaklaşık 6 saat süren çalışmanın ardından genç kız bulunamadı. Çalışmalarına karanlık çökmesiyle ara veren ekiplerin, yarın sabahın ilk saatlerinden itibaren devam edeceği öğrenildi. Genç kızın ailesi ve yakınlarının bekleyişi sürüyor.

Kaynak: İHA