Antalya: Karayolu Taşımacılığı ve Denetimi Konferansı İl Valileri Toplantısı (3)

Antalya: Karayolu Taşımacılığı ve Denetimi Konferansı İl Valileri Toplantısı (3)

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Vatandaşı Kim Ucuza Götürürse, Başımızın Üstünde Yeri Var. Ama Bunun Hiçbir Zaman Yıkıcı Bir Rekabete Dönüşmemesi Lazım" Dedi.

Antalya: Karayolu Taşımacılığı ve Denetimi Konferansı İl Valileri Toplantısı (3)

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Vatandaşı kim ucuza götürürse, başımızın üstünde yeri var. Ama bunun hiçbir zaman yıkıcı bir rekabete dönüşmemesi lazım" dedi.

Kundu bölgesindeki IC Hotels Green Palace Otel'de gerçekleştirilen Karayolu Taşımacılığı ve Denetimi Konferansı İl Valileri Toplantısı'na katılmak için Antalya'da bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bir gazetecinin "Otobüs firmaları 1 YTL'den başlayan fiyatlarla seyahat başlatmaya hazırlanıyor" sözleri üzerine Bakan Yıldırım, "Uçaklar indirim yaparda otobüsler geri kalır mı? Vatandaşı kim ucuza götürürse, bu işi kim yaparsa başımız üstünde yeri var. Yeter ki insanımız kazansın. Ama bunun hiçbir zaman yıkıcı bir rekabete dönüşmemesi lazım. Promosyonla sınırlı kalması lazım. Promosyonun süresi belli, uygulanacak kontenjan belli. Bu şekilde bu hizmeti verecek. Örneğin otobüs şirketi müracaat ederek, 'Toplam koltuk kapasitemin yüzde 10'unu aşmamak şartıyla promosyon yapmak istiyorum. Bunun için izin talep ediyorum' derse Bakanlık bunda bir mahsur görmez, izin veririz. O promosyon süresincede daha ucuz, sembolik bir fiyata hizmet vermiş olur" dedi.

Bugüne kadar 2 firmanın başvuru yaptğını kaydeden Bakan Yıldırım, "Bu firmalar incelenip gerekli cevap verecektir" diye konuştu.

Kaynak: İHA