Antalya Hortum, Antalya'nın Batısını Yıktı Geçti

Antalya Hortum, Antalya'nın Batısını Yıktı Geçti

Hortum, Antalya'nın batısını yıktı geçti (6)KONTEYNERİN UÇMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDAAntalya'nın Finike İlçesi'nde dün akşam etkili olan şiddetli yağış ve sonrasındaki hortumun etkisi güvenlik kamerasında ortaya çıktı.

Hortum, Antalya'nın batısını yıktı geçti (6)

KONTEYNERİN UÇMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Antalya'nın Finike İlçesi'nde dün akşam etkili olan şiddetli yağış ve sonrasındaki hortumun etkisi güvenlik kamerasında ortaya çıktı. Bölgede inşaatı bitme aşamasında olan yeni adliye binası ile inşaatı süren kaymakamlık binasının arkasında işçilerin kaldığı konteynerin uçtuğu an güvenlik kameralarına yansıdı. Hortum öncesi şiddetli yağışın başladığı ve hortumla birlikte konteynerin savrulduğu an be an görüntülerde yer aldı. Görüntülerin devamında bölgedeki enerjinin kesildiği de görüldü.

BATI ANTALYA'DA HORTUMUN MALİYETİ

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu ve Antalya Bölge Müdürü Mustafa Değer hortum felaketinin yaşandığı Kumluca'da incelemelerde bulundu. Burada üreticilerle görüşen TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, yaptığı açıklamada Kaş, Demre, Finike ile Kumluca'da yaşanan hortum ve dolu felaketinin üreticilerde çok ciddi hasara yol açtığını söyledi. TARSİM olarak çok hızlı şekilde 40'ın üzerinde ekiple hasar tespit çalışmasına başladıklarını kaydeden Satoğlu, "Önümüzdeki haftadan itibaren çok hızlı bir şekilde ödemeleri yapmaya başlayacağız. Şu ana kadar 400'ünü üzerinden hasar ihbarı geldi. Henüz hasar ihbarında bulunamayan üreticilerimiz var. Bu rakamın biraz daha artacağını tahmin ediyorum. Bir an önce üreticilerimizin acenteler vasıtasıyla hasar ihbarlarını yapmalarını bekliyoruz" dedi.

Yusuf Cemil Satoğlu şu ana kadar yapılan ihbarları değerlendirdiklerini, hasar miktarının yaklaşık 10 milyon lira civarında olduğunu söyledi. Bu rakamın diğer ihbarlarla artacağına işaret eden Satoğlu, 'Üreticilerimiz mağdur etmeyeceğiz" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKMÜ

----------------------------

Konteryerin yuvarlanması iki açıdan güvenlik kamerası

RÖP: TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu

Haber- Kamera: Ramazan SARIKAYALI/ANTALYA-DHA)

(Tür: Yurt)