Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara'da Yerel Yönetimler

Meyve ve Sebze Pazarlarını, Kapalı Hal Sistemine Geçirmeye Çalışan Sincan Belediyesi, Bunun İlk Örneğini Plevne Mahallesi'nde Bulunan Perşembe Pazarı'nda Hayata Geçirecek.

Ankara'da Yerel Yönetimler

Meyve ve sebze pazarlarını, kapalı hal sistemine geçirmeye çalışan Sincan Belediyesi, bunun ilk örneğini Plevne Mahallesi'nde bulunan Perşembe Pazarı'nda hayata geçirecek.

Yeni uygulamayla birlikte, pazar esnafı sadece Perşembe günü değil, haftanın 7 günü kendisine verilen alanda ürünlerini satabilecek. Vatandaşlar da, böylece günlük ihtiyacını karşılamak için pazar kurulmasını beklemeyecek. Yeni uygulama hakkında bilgi veren Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın, 2007 yılı için hazırlanan projenin 1-2 ay sonra hayata geçeceğini belirterek, "Kapalı hal sistemiyle birlikte yaz, kış demeden halkımız her gün alışverişini yapabilecek. Bunun çeşitli uygulamalarını yerinde görerek, ön hazırlığımızı yapmıştık. Düzenli ve sistemli bir ortamda esnafımızı ve halkımızı buluşturmayı düşünüyoruz. Esnafımız da, artık her gün düzenli olarak satış yapabilecek" diye konuştu.

(BK-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA