Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek, Çalışmalarını Anlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek, Çalışmalarını Anlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Hizmetlerinin Engellenmek İstenmesine ve Davalar Açılmasına Rağmen Yollarına Devam Ettiklerini Söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek, Çalışmalarını Anlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, hizmetlerinin engellenmek istenmesine ve davalar açılmasına rağmen yollarına devam ettiklerini söyledi.

AK Parti Adana İl Başkanlığının Seyhan Oteli'nde düzenlediği Siyaset Akademisi 1. Bölüm kapanış töreninde konuşan Gökçek, belediye başkanlığı süresince yaptığı hizmetleri ve yapmayı planladığı çalışmaları sinevizyon eşliğinde davetlilere anlattı. Ankara'nın kentsel dönüşüm ve gelişim projelerinde bir numara olduğunu söyleyen Gökçek, "Yaptığımız hizmetler, engellenmek istenmesine ve davalar açılmasına rağmen yolumuza devam ediyoruz. 60-70 günde köprüler yapıyoruz" diye konuştu. Gökçek, yurtdışından Ankara'ya gelen konukların güzergahındaki gecekonduları da yıkarak ortadan kaldırdıklarını belirtti. Cumhuriyet tarihinden itibaren Ankara'ya getirilemeyen hizmetlerin belediye başkanlığı döneminde kat kat fazlasını getirdiğini dile getiren Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ancak, bazı hizmetlerimiz baltalandı ve açılan davalar nedeniyle yarım kalan projelerimiz oldu. Yaptığımız ihalelerde halkın çıkarlarını ön planda tutuyoruz. Verilemeyecek hiçbir hesabımız bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmaz. 'Alo doğum' ve 'Alo cenaze' gibi özel hizmet hatlarıyla halkın bu konudaki ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz. Diyaliz hastalarını evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine götürüyoruz. Bu hizmetler karşılığında da tek kuruş ücret almıyoruz'' Gökçek, Ankara'nın tıp ve eğitimin yanı sıra kongre merkezi olma yolunda ilerlediğini vurgulayarak; bu alanlarda yatırım yapanlara karşılıksız alt yapı hizmeti sunduklarını ve gerekli kolaylığı sağladıklarını bildirdi. Kentte kişi başına düşen yeşil alan miktarının 14.91 metrekareye ulaştığını ifade eden Gökçek, "Yeşil bir Ankara yaratma çabasındayız. Diktiğimiz yetişmiş ağaçlar nedeniyle hizmetlerimizin eleştirilmesine rağmen yolumuza devam ediyoruz" dedi. Bilinçli siyasetçilerin yetişmesinin ülkenin geleceği yönünden büyük önem taşıdığının altını çizen Gökçek, Siyaset Akademisi toplantılarının önemini anlatarak bunu gerçekleştiren tek partinin AK Parti olduğunu söyledi.

Toplantıya belediye başkanları, parti yöneticileri ve üyeleri katıldı.

(YK-OK-Y)

Kaynak: İHA