Almanya'da Binlerce Kişi Başbakan Erdoğan'a Destek Mitingine Katıldı
Haberler » Dünya » Almanya'da Binlerce Kişi Başbakan Erdoğan'a Destek Mitingine Katıldı - Haberler

Almanya'da Binlerce Kişi Başbakan Erdoğan'a Destek Mitingine Katıldı

Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Başbakan Erdoğan'a destek mitingine Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden katılan binlerce kişi Başbakan'a sevgi gösterilerinde bulundular.

Almanya'da Binlerce Kişi Başbakan Erdoğan'a Destek Mitingine Katıldı

'nın Düsseldorf kentindeki Başbakan Erdoğan'a destek mitingine 'nın çeşitli ülkelerinden katılan binlerce kişi Başbakan'a sevgi gösterilerinde bulundular.

Düsseldorf'daki mitinge Almanya ve çeşitli Avrupa ülkelerinden yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı ifade edildi. Halk miting boyunca Başbakan'a destek sloganları atarken Uğur Işılak ve Ahmet Baydaroğlu konserleriyle de büyük coşku yaşadılar.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çavuşoğlu ile Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Başkanı Süleyman Çelik de mitingde konuşma yaptı. Meydandaki binlerce kişi darbeye hayır şeklinde sloganlar atarken Bakan Çelik de kardeşliğe vurgu yaparak Mısır halkının yanında olduklarını dile getirdi. Telekonferans yoluyla meydandaki halka seslenen Başbakan Erdoğan ise Mısır'daki olaylara değinerek Türkiye'nin darbe yapanlara saygı göstermeyeceğini ifade etti. - DUSSELDORF

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler