ABD, Talabani'nin Ziyaretinden Memmun

ABD, Talabani'nin Ziyaretinden Memmun

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Irak Arasında İyi Komşuluk İlişkileri ve Temasları Teşvik Ettiğini Belirterek, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin Türkiye'ye Yarın Başlaması Beklenen Ziyaretinden Memnuniyet Duyduğunu Bildirdi.

ABD, Talabani'nin Ziyaretinden Memmun

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Irak arasında iyi komşuluk ilişkileri ve temasları teşvik ettiğini belirterek, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin Türkiye'ye yarın başlaması beklenen ziyaretinden memnuniyet duyduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tom Casey, günlük brifinginde konuya ilişkin bir soru üzerine, ''bu ziyaretin gerçekleşecek olmasından memnunuz, umarız iyi ve verimli görüşmeler yapılır. İki tarafın da daha sonra bizi bilgilendireceğinden eminiz'' dedi.

Sözcü Casey, terör örgütü PKK'ya karşı işbirliği sağlanmasının yanı sıra, ekonomik açıdan da önemli konuların Türkiye ve Irak'ın gündemlerinde yer aldığını kaydetti.

Casey, ''Türkiye, Irak'ın komşularını ve diğer ilgili ülkeleri kapsayan sürçte, çok pozitif bir rol oynuyor'' diye konuştu.