Oynadıkları Silahla Ölen Çocuklar Toprağa Verildi
- Oynadıkları silahla ölen çocuklar toprağa verildiKASTAMONU - Kastamonu'nun İnebolu ilçesine evlerinde bulup oynadıkları silahtan çıkan kurşunla yaşamını yitiren 11 ve 9 yaşındaki iki çocuk toprağa verildi.
- Oynadıkları silahla ölen çocuklar toprağa verildi
KASTAMONU - Kastamonu'nun İnebolu ilçesine evlerinde bulup oynadıkları silahtan çıkan kurşunla yaşamını yitiren 11 ve 9 yaşındaki iki çocuk toprağa verildi.
Olay cuma günü, akşam saatlerinde meydan gelmişti. 11 yaşındaki Esat Gökgöz'ün ailesiyle oturduğu evde meydana gelen olayda Osman ve İlker Bakır kardeşler, kuzenleri 9 yaşındaki Esat Gökgüz ile birlikte oynadıkları sırada iddiaya göre tabanca ateş aldı. Tabancadan çıkan kurşun önce İlker Bakır, sonra da Esat Gökgöz'e isabet etti. İki kuzen, yakınlarının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekileri tarafından İnebolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Esat Gökgöz, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Kastamonu Devlet Hastanesi'ne sevk edilen İlker Bakır da yaşamını yitirdi.
Olay sonrası ev sahibi Esat Gökgöz'ün babası Osman ve İlker Bakır'ın dayıları Yavuz Gökgöz (30), çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.
Talihsiz olayda yaşamını yitiren Esat Gökgöz bugün Kabalar Köyü'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Tutuklu baba Yavuz Gökgöz jandarmaların koruması altında cenaze törenine katıldı.
![](https://foto.haberler.com/haber/2017/07/02/oynadiklari-silahla-olen-cocuklar-topraga-ver-9787550_amp.jpg)