Haberler

Kemoterapi tedavisini bırakan anne 4 yıldır oğlu için evlat nöbetinde

Güncelleme:

- Kemoterapi tedavisini bırakan anne 4 yıldır oğlu için evlat nöbetinde Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını iddia eden aileler, HDP il binası önündeki oturma eylemini 3 Eylül 2019'dan bu yana kararlılıkla sürdürüyor.

- Kemoterapi tedavisini bırakan anne 4 yıldır oğlu için evlat nöbetinde

DİYARBAKIR - Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını iddia eden aileler, HDP il binası önündeki oturma eylemini 3 Eylül 2019'dan bu yana kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından HDP aracılığıyla dağa kaçırdığını iddia eden Diyarbakır annelerinin HDP il binası önündeki umutlu bekleyişi bin 126'ncı gününde devam ediyor. 8 yıl önce 17 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Eren Yalçın için oturma eylemine başlayan anne Fadime Aksu, HDP il binasının önünden çocuğunu almayana kadar kalkmayacağını söyledi.

4 yıl önce HDP il binası önünde oturma eylemine katılan Aksu, "Ben buradan evladımı almadan hiçbir yere gitmeyeceğim. Kim ne yaparsa yapsın bizi yıldıramayacaklar. Biz ayakta dimdik duruyoruz" dedi.

Kanser hastası olduğu için kemoterapi alan anne aksu, oğlu için tedavisini bırakıp oturma eylemine katıldığını belirtti. Aksu, "Oğlum ne olursun dön gel artık. Bak kanser hastasıyım. Zorla konuşuyorum, kemoterapimi bırakıp senin için oturma eylemine geldim. Oğlum onlara inanma. Bak ben seni babasız büyüttüm. Onlar için büyütmedim. Baba nedir bilmedin yavrum. Ben sana hem baba hem de anne oldum. Oğlum demek ki yetinememişim. Bak bayramda aldığın gömleğinle beraber yatıyorum. 9 sene oldu seni görmeyeli. HDP ve PKK çocuklarımızın üstlerinden ellerini çeksinler. Eğer az bir şey vicdanları ve şerefleri varsa çocuklarımızı bırakırlar. Onların çocukları yurtdışında bizim çocuklarımız ise nerede olduğu bilinmiyor. Biz ne kadar dert çektiysek aynısını onlar çeksin. Bizim gibi kapı kapı dolaşsınlar. Benim devletim güçlü bir devlettir. Ben devletimize güveniyor ve inanıyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu her zaman yanımızda oldular. Allah, onlardan razı olsun" ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Halkların Demokratik Partisi PKK Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 22 Mayıs Çarşamba Survivor yeni bölüm! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title