14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayarak Tüm Meslek Çalışanlarının Bayramını Kutladı.

14 Mart Tıp Bayramı

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm meslek çalışanlarının bayramını kutladı.

Başkan Bulut yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye'de en zor koşullarda bile, deneyim ve birikimleriyle, alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek, mesleğinde yetkinliğini kanıtlamış doktorlarımızla ve sağlık çalışanlarımızla övünmekteyiz" dedi.

Bulut, "Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergesinin bir kolu da sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. Hiç birimizin vazgeçemeyeceği sağlıklı bir hayatta en etkin rolü oynayan doktorlarımız ve sağlık sektörü çalışanları karşılaştıkları zorluklara göğüs gererek bu saygın ve onurlu mesleklerini büyük bir özveriyle yürütmektedirler.İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren doktorlarımız ile diğer sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutlarım" şeklinde konuştu.

(MAD-SMR-Y) 13.03.2008 18:39 TSİ

Kaynak: İHA