Zıco: "Üstün Bir Mücadele Ortaya Koyduk"

Zıco: "Üstün Bir Mücadele Ortaya Koyduk"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, UEFA Kupası 2. Tur (H) Grubu'nda Palermo'yu 3-0 Yendikleri Karşılaşmada, Başından Sonuna Dek Üstün Bir Mücadele Ortaya Koyduklarını Söyledi.

Zıco:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, UEFA Kupası 2. tur (H) Grubu'nda Palermo'yu 3-0 yendikleri karşılaşmada, başından sonuna dek üstün bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.

Zico, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, 90 dakika yüksek konsantrasyonla mücadele ettiklerini kaydederek, ''Bugün, maçın ilk saniyesinden son saniyesine dek karşı koyulamayacak mükemmel bir mücadele sergiledik. Bu, yapmamız gereken şeydi. Bunu yapmasaydık, maçı kazanamazdık. Taraftar da mükemmel destekle resmen sahada bizimle birlikte oynayarak galibiyette büyük rol oynadı. İsteğimizi ve savaşımızı göstermeseydik, bu biçimde kazanamazdık. Tüm oyuncularımı teker teker kutluyorum'' diye konuştu.

Brezilyalı çalıştırıcı, Fenerbahçe'nin diğer maçlardaki motivasyonuyla Palermo karşısındaki motivasyonu arasındaki farkla ilgili bir soruya, ''Bu maçtan galibiyetle ayrılmasaydık, son şans olmayacaktı. Biz, tüm maçlarda motivasyonu üst düzeyde tutmalıyız. İyi motive olduk. 3 puanı almak isteyen taraftık. Çok güzel bir oyunla çıktık. Motivasyon, olması gerektiği içindi. Motivasyonumuz Beşiktaş ve Newcastle United maçlarında da böyleydi. 3 kulvarda mücadele ediyoruz. Motivasyonu hep böyle tutmalıyız. Oyuncular bunu başaramıyorlarsa futbolcu olmalarına gerek yok'' dedi.

Palermo Teknik Direktörü Francesco Goudolin, maçla ilgili yorumunda, ''Fenerbahçe, kesinlikle galibiyeti hakeden taraftı'' dedi.

Goudolin, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

''Fenerbahçe, bizden daha iyi oynadı, kutluyorum. İlk kez ilk 11'de oynayan 3 futbolcumuz, zor bir maça çıktılar. Atmosferin oldukça sıcak olduğu zor bir maçta, performanslarından memnunum. Yenilgiye karşın tabii ki mücadeleden memnun kaldım. Çıkan takımımla beraber, maçın son dakikasına dek son derece mücadeleci bir oyun sergiledik.''