Haberler

Yoksuldan Örnek Davranış: Biz İdare Ederiz, Somali'ye Gönderin

Erzurum'da yardıma muhtaç bazı dar gelirli aileler, kendilerine yapılan kuru gıda yardımlarını kabul etmeyip, kuraklık ve açlık yaşanan Somali'ye gönderilmesini istedi.

Erzurum'da yardıma muhtaç bazı dar gelirli aileler, kendilerine yapılan kuru gıda yardımlarını kabul etmeyip, kuraklık ve açlık yaşanan Somali'ye gönderilmesini istedi. Yoksulların 'örnek davranışı' dernek yöneticilerini duygulandırdı.

Erzurum'da her öğle ve akşam olmak üzere 1000 kişiye 3 çeşit sıcak yemek veren Vuslat Derneği, ramazan nedeniyle 1000 aileye de kuru gıda dağıttı. İçerisinde, zeytinyağından helvaya, peynirden pirince kadar 21 çeşit gıda maddesi olan yardım kolilerini kamyonetlere yükleyerek dar gelirlilerin evlerine götüren dernek üyeleri bazı evlerde şaşırdı. Zor durumda olmalarına rağmen bazı aileler, yardım paketlerini evlerine getiren dernek üyelerine, "Biz idare ederiz. Sizden dileğimiz, bize vereceğiniz bu gıda yardımını Afrika'da açlık çekenlere göderin. Onların durumu bizden çok kötü. Biz komşularımızın vereceği yemeklerle de karnımızı doyururuz" dedi.

Yıllar önce eşi ölen ve biri erkek toplam 4 çocukla yaşam mücadelesi veren 58 yaşındaki Sümer Durak, Afrika'da yaşayanları gördükçe haline şükrettiğini bildirdi. Televizyonda izlediği Afrikalılar için çok ağladığını anlatan Durak, şöyle konuştu:

"Gönlümden onlara çok yardım yapmak geliyor ama bende de yok. Ramazan nedeniyle bize verilen bu gıda yardımını Afrika'ya göndermelerini istedim. Dernek üyeleri göndereceklerine dair söz verdi. Biz komşusu aç iken tok yatan bir toplum değiliz. Aç kaldığımızda komşularımız kapımızı çalar. O nedenle Afrkika'daki insanların buna bizden daha çok ihtiyacı var. "

Yardıma muhtaçların söyledikleri karşısında duygulanan dernek yöneticileri, getirdikleri yardım paketlerini tekrar kamyonete yüklediler. Vuslat Derneği Aşevi sorumlusu Celil Çalışkan, "Her gün bin kişiye sıcak yemek dağıtıyoruz. Ramazan nedeniyle hayır sahiplerinin bize verdiği kuru gıdaları da yardım paketi yaparak yemek dağıttığımız ve yardıma muhtaç olduğunu tesbit ettiğimiz ailelere vermek istedik. Ancak kapısına gittiğimiz ve kuru ekmeğe muhtaç olarak bildiğimiz birçok aile yardım paketlerini almayıp Somali'ye göndermemizi önerdi. Bu sözler bizi çok etkiledi. Biz de bu yadımları onların adına Afrika'ya göndereceğiz" diye konuştu. - Erzurum

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title