Haberler

Sp ve BBP İttifakı Adaylarını Açıkladı

Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi (BBP) arasındaki ittifak sonrasında, adaylar kamuoyuna tanıtıldı.

Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi (BBP) arasındaki ittifak sonrasında, adaylar kamuoyuna tanıtıldı.

Saadet Partisi İl Başkanlığında düzenlenen toplantı ile adayların kimler olduğu açıklandı. SP İl Başkanı Haşim Asnuk, İl Müfettişi Emin Atlıhan, BBP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Kaygusuz ve Sehim Taştan birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Saadet Partisi çatısı altında Adıyaman Milletvekili adaylarının, Mehmet Fatih Çiçek, Erdem Aslancan, Ramazan Özbey, Hacı Ali Salık ve Bekir Durmuş olduğu açıklandı.

SP İl Başkanı Haşim Asnuk, 'İttfaktan İktidara' sloganıyla seçim startının verildiğini belirterek, "Türkiye'yi heyecanlandıran, seçmeni umutlandıran, bu ülkede akıl tutulmasına son veren bir hamle yapıldı. Türkiye'nin haktan, hukuktan, mazlumlardan yana olan güçlü ısrarı sonuç verdi, milli ittifak kuruldu. Milli iradenin millet lehine sonuç vermesi için, milletimizin Saadet'i için Büyük Birlik sağlandı. Ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya değil, kucaklamaya, birleştirmeye olan özlem karşılığını buldu. Türkiye'nin geleceğinin oylanacağı 7 Haziran seçimleri öncesi bütün herkesin merakla beklediği güç birliği sağlandı.

Bir taraftan Hazineden aldıkları yardımlar, imkanları sonuna kadar kullanılan avuçlarındaki devlet kurumlarının, yandaş medyaları, algı operasyonlarıyla seçmeni kendisine mahkum eden zihniyete karşı elbette hesaplarını bozacak bir hamle yapılmalıydı. ve bu hamle iki kardeş partinin ittifakıydı. Hal böyleyken iken, sözüm ona rakip olarak görmedikleri bir ittifakın siyasi alanına girmek, ellerindeki devlet gücüyle, belediyelerine, yetkili kurullarına doğrudan ya da dolaylı baskıda bulunmak; kendi siyasi tercihlerindeki yanlışlıklar ve oy kaybetme korkusu ile ittifaka saldırmaları manidardır. İktidar partisi özellikle Adıyaman'da seçimde alamadığını Ali Cengiz oyunlarıyla seçimde elde edemedikleri başarıyı Adıyaman'da iki ilçemizdeki Saadet partili belediyelere baskı ve tehdit, vaatlerle ulaşmaya çalışmaktadırlar. Milli ittifaktan rahatsız olan iktidar cephesi bu ittifakı yıpratma ve algı üretme adına çeşitli yollara başvurmaktadır. Bundan dolayı iki belediye başkanımıza siyasi ahlaka yakışmayan bir şekilde AKP'ye geçmeleri hususunda telkinlerde bulunmaktadırlar. Bu millet iradesine saygısızlık ve Adıyaman siyasetine yakışmayacak bir vaziyettir. Kimse bu yola heveslenmesin. Biz Saadet Partili belediye başkanlarımızın kendilerine emanet edilen millet iradesinin ve makamının koruyucusu olduğunu, bundan dolayı da bu telkin ve tehditlere karşı direneceklerini biliyoruz. Böyle bir hesabın içerisine girenler inanıyoruz ki sandıkta hesabını vereceklerdir. Kimse aziz milletimizin zekasını, azmini ve gücünü yabana atmasın. Biz inanıyoruz ki halkımız bu oyunu bozacak ve 7 Haziran seçimlerinde bu ittifakı meclise taşıyacaktır" dedi. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Büyük Birlik Partisi Adıyaman Sp Yerel Haberler

AK Parti'den Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik sözlerine tepki: Bu bir siyasi saldırganlıktır

AK Parti'den Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik sözlerine tepki: Bu bir siyasi saldırganlıktır

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakmadan Geçme

ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Recep İvedik 6 filmi oyuncuları kim? Recep İvedik 6 filmi konusu, oyuncuları ve Recep İvedik 6 özeti! Recep İvedik 6 ne zaman, nerede çekildi? Hangi ülkede çekilmiştir? Kenya mı Türkiye mi? Recep İvedik 6 filmi hangi ülkede ve şehirde geçiyor? #129300 Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 13 Haziran Perşembe Survivor yeni bölüm! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! Ayın Düşüşü filmi oyuncuları kim, konusu ne? Ayın Düşüşü filmi ne zaman, nerede çekildi? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Şırnak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Karne günü okula serbest kıyafet mi, üniformalı mı gidilecek? Sivil kıyafetle gidilebilir mi? Şanlıurfa bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Sivas bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 13 Haziran günün maçları nereden izlenir? Sinop bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! 14 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 14 Haziran burç yorumları nedir?
Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title