Haberi Paylaş

Ortaokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımı

Ortaokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımı

Muş’un Varto Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ortaokul öğrencilerine kitap dağıttı.

Muş'un Varto Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ortaokul öğrencilerine kitap dağıttı.

Varto Milli Eğitim Müdürü N. Sait Yetkiner ve Varto Müftüsü İsmail Aktoprak tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçe merkezi ve köylerinde bulunan yaklaşık 13 ortaokulunun öğrencisine kitap dağıtımı gerçekleştirdi. Çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla bu faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirten Varto Milli Eğitim Müdürü N. Sait Yetkiner, "Varto ilçemize bağlı olan merkez ve köy ortaokullarını Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde İlçe Müftümüz İsmail Aktoprak ile ziyaret edip, öğrencilere bir nebzede olsa okuma alışkanlığını geliştirmek için böyle bir çalışma yaptık. Tüm okullarımızın müdür ve öğretmenlerine bu tür çalışmaların yapılması konusunda elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu dile getirdik. Bundan sonraki aşamalarda da öğrencilerimiz için daha verimli çalışmalar yapacağız. Biz kitapları dağıtırken her okula bizzat giderek, hem öğretmene hem de öğrenciye moral ve motive sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Öğrencilerimiz bu kitapları okuyup bitirdikten sonra okullar arası bir yarışma düzenleyeceğiz. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize Kaymakamımız Mehmet Nuri Çetin ödüllerini verecek. Okullarımızın tüm ihtiyaçlarını sene başında giderdik, ancak öğrencilerin Türkçeyi yeterli derecede kullanmakta zorluk çekmelerinden dolayı okuma alışkanlığını ve Türkçeyi daha iyi kavramaları için okuma kitabı hediye ettik. İlerleyen zamanlarda öğrenci gelişimlerini artırmak için daha değişik çalışmalar yapmaya çalışacağız. Tüm köy ortaokullarımızdaki öğretmenlerin de daha iyi çalışmaları için bir takım çalışmalar yapıp daha fazla motive olmalarını sağlayacağız" ifadelerini kullandı. - MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milli Eğitim Müdürlüğü Aktoprak Varto Muş Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title