Haberler

Sabah sporunda kabusu yaşadı! Talihsiz kadın başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

Güncelleme:

Hatay'da sabah sporu için yürüyüşe çıkan Sevda Mazman, başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Mazman, hastanede tedavi altına alındı. Olay sonrası açıklama yapan kadın, "Arkadaşlarım hep uyarıyordu gitme diye. Onlara çok gülmüştüm ama kesinlikle başa gelmeyince, anlaşılmıyor." ifadelerini kullandı.

Hatay'ın Arsuz ilçesinde sabah sporu için yürüyüşe çıkan kadın sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Bacağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan kadın hastaneye kaldırıldı.

YÜRÜYÜŞ SIRASINDA KÖPEKLER SALDIRDI

Arsuz ilçesi Nardüzü Mahallesi'ndeki yaşayan 50 yaşındaki Sevda Mazman, spor yapmak için sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıktı. Mazman, Karaağaç Mahallesi mevkiine vardığındaysa başı boş köpeklerin saldırısına uğradı.

Sabah sporunda kabusu yaşadı! Talihsiz kadın başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

ÇEVREDEKİLERİN MÜDAHALESİYLE KURTARILDI

Mazman, ayağından ve vücudunun çeşitli bölgelerinden yaralandı. Çevredekilerin müdahalesiyle köpeklerden kurtarılan kadın, hastanedeki ilk müdahalenin ardından taburcu edildi.

Sabah sporunda kabusu yaşadı! Talihsiz kadın başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

"BİRDEN PARÇALAMAYA BAŞLADILAR"

İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 50 yaşındaki Sevda Mazman, 6 köpeğin saldırısına uğradığını belirterek yaşadığını dehşet anlarını "Her gün sabahlar ben, yürüyüşe gidiyorum. Nardüzü'nden Karaağaç'a doğru geliyorum sahilde yürümek istiyorum. Bugün çok erken kalktım, genelde 7-7 buçuk arası yürüyordum ama bugün çok erken geldim. Yaklaşık saat 6 civarında buralardaydım, yolun yarısına yetiştim ve birdenbire tarladan 6 köpek fırladı. Arkamdan da aynı şekilde sanki suikast hazırlanmış gibi köpekler inanılmaz üstüme saldırdı, o anda tabii can havliyle onlara vururken ben yere düştüm. Parçalamaya başladılar ayağım bayağı bir zedelendi." sözleriyle anlattı.

Sabah sporunda kabusu yaşadı! Talihsiz kadın başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

"BENİ UYARAN ARKADAŞLARA GÜLÜYORDUM"

Mazman, çok korktuğunu ve nasıl kurtulduğunu anlamadığını ifade ederek, "Küçük bir çocuk ya da yaşlı bir kadın olsaydı kesinlikle kurtulmazdı yani ölümle sonuçlanırdı. Sürekli köpekler vardı ama saldırmıyorlardı ben saldırıyı ilk defa yaşadım, hatta hiç korkmayan bir insanım. Arkadaşlarım hep uyarıyordu hani gitme yapma etme falan onlara çok gülmüştüm ama kesinlikle başa gelmeyince, anlaşılmıyor. Her zaman geçtiğim bir yoldu gayet temizdi, iyiydi ama köpekler çok fazla çoğalmış hiç yürüyemiyoruz. Tetanoz iğneleri vuruldum bayağı bir pençe izleri vardı. Bayağı bir yaram var acile götürüldüm tetanoz iğnesi iki koldan vuruldum, bacağım şişti iltihap kurutucu verildi gereken tedavi yapıldı" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Arsuz Hatay Spor Hayvan Hakları Yerel Yaşam Spor Güncel Haberler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

Zabıtalarla tartışıp kendini asan adam: Sadece mumbar toplamak istemiştik

Zabıtalarla tartışıp kendini asan adam: Sadece mumbar toplamak istemiştik

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Bakmadan Geçme

Bomba iddia! Reza Zarrab, sosyetik güzelle Miami'de dünyaevine girdi

Bomba iddia! Reza Zarrab, sosyetik güzelle Miami'de dünyaevine girdi

500

Yorumlar (48)

suleyman altıntaş:

Pişman olacak bişey yok ya onlarda can dimi. Uyutulmalarına gerek yok. Hatta daha çok serbest bırakılmalılar.

107
664
yanıtYanıtla
sait çoban:

Hangi pet shopun sahibisin

yanıt358
yanıt18
Nuri Aga:

Aç kalan insan da, hayvan da saldırır...

144
262
yanıtYanıtla
Martin Sikertel:

Aç olmasalar da saldırıyorlar

yanıt454
yanıt66
Mia Ay:

Belki şiddet görüyorlardır ve korktukları için kendilerini korumak için kendilerini dövenlere benzeyelere saldırıyorlar belki şiddet gördükleri için aç kaldıkları için anne oldukları için bebeklerini korumak için saldırıyorlar ya hasta oldukları zayıf oldukları için kendilerini korumak için saldırıyorlar

yanıt32
yanıt229
Mia Ay:

Saldırmanın çok sebebi vardır durup dururken saldırmıyorlardır

yanıt31
yanıt225
Martin Sikertel:

Mia Ay; belki şöyle, belki böyle... Belki halamın da bıyıkları olsa amcam olurdu? Belki şurada mutlu bir ağaç vardır diyordu Bob Ross... Hayat belkiler, gerçek yaşanmışlıkta olmayan halüsinasyonlar üzerine kurulabilecek bir kavram değil. Gerçeklerle gel; varsayımlarla, gerçekte olmayan rüyalarla değil. Hiç bir sebebi yok, hava ılık, insanlar besliyor, ben ve diğer birçok kişi seviyor ama zevk için saldırıyor. Gerçek var, bir de belki belki diye diye oluşturulan varsayımlar var.

yanıt99
yanıt5
Martin Sikertel:

Mia Ay, doğru; durup dururken saldırmıyorlar. Sürekli besliyoruz, gidip insanmışçasına konuşuyoruz, dokunuyoruz, sarılıyoruz. Kaldıramıyorlar demek ki bu kadar sevgiyi, ilgiyi; karın tokluğunu. Bunları yapmamak lazım, şımarıyorlar.

yanıt72
yanıt6
Alioz:

Açlıkla alakası yok. Köpekler doğası gereği sürü halinde mekanlarını koruma içgüdüsü ile saldırıyorlar.

yanıt80
yanıt1
Öğreten:

insan hayvandır zaten

yanıt1
yanıt37
Tüm 48 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title