Haberler

Gaziantep'te Haşerelerle Mücadele Ediliyor

Güncelleme:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sineklenme ve kokulara karşı çalışmalarına başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kentin değişik bölgelerinde oluşabilecek sineklenme ve kokulara karşı çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı ilaçlama birimi ekiplerinin logar sisleme, lavra çalışmasının ardından uçkun mücadelesi çalışmalarına başladı.

Lavra çalışmasında 10 derece sıcaklığın altında yapılmasının uygun olmadığını dikkat çeken Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanı Muhtar Akyol, bu açıdan Mayıs ayının beklendiğini söyledi. Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda uçkun mücadelesinin yapılmasının uygun olmadığını söyleyen Akyol, "Aynı zamanda kara sinek ile mücadelede ekiplerimizi tarafından yapılıyor. Çöp konteynırları, logarlar ve çöp istasyonları hem kara sineklerden hem pis kokulardan arındırıldı. Yani biz, kış, bahar ve yaz mevsimlerinde hiç durmadan ilaçlama çalışmalarımızı yaptık" diye konuştu.

Gaziantep'in her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini dile getiren Akyol, kentte yeni odak noktalarının oluştuğunu belirterek, "Bu odak noktalarındaki soranların kaynağı bulunarak, diğer ilgili birimlerle ortak hareket ederek çözülüyor. Biz sadece ilaçlayıp geçmiyoruz. Sıcaklık dalgalanmaları nedeniyle kış aylarında uçan sivrisinek görülebilmesi ya da yoğunluk çok az olsa da her mevsimde sinek varlığı çalışması olmadığı, yetersiz olduğu anlamına gelmiyor. Bir popülasyonun tamamen yok edilmesi mümkün değildir. Popülasyonun çok az olması, kontrol edilebilir düzeyde olması başarı göstergesidir" dedi.

Büyükşehir Belediye'sinin ilaçlama ekiplerinin kentin farklı noktalarında çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yerel

Yerel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title