Haberler

Antalya haberi: Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, Mahalle Buluşmalarına Devam Ediyor

Güncelleme:

Antalya haberi... Öğretmenevleri Mahalle Buluşması’nda bölge sakinleri ile bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, vatandaşlardan gelen talepleri bekletmeden çözüme kavuşturacaklarını belirtti.

Öğretmenevleri Mahalle Buluşması'nda bölge sakinleri ile bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, vatandaşlardan gelen talepleri bekletmeden çözüme kavuşturacaklarını belirtti.

Konyaaltı Belediyesi'nin üç yıldır gerçekleştirdiği Mahalle Buluşmaları, Öğretmenevleri Mahalle Buluşması ile devam etti. Başkan yardımcıları ve birim müdürleri, Öğretmenevleri Mahalle Muhtarı Mihriban Sarı ile vatandaşların taleplerini dinleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kısa bir konuşmadan sonra sözü mahalle sakinlerine verdi.

Vatandaşlardan gelen talepleri tek tek dinleyerek not alan Esen, bazı talepleri toplantıda hazır bulunan ilgili birim müdürlerine ileterek konuların hemen çözülmesini istedi. Göreve geldikleri ilk yıldan itibaren ilçe sakinlerinin taleplerini birebir dinlemek için Mahalle Buluşmaları'nı başlattıklarını belirten Esen, "Bu toplantıları yapmaktaki amacımız, sizlerden gelen talepleri anında değerlendirip, hemen çözümünü ve ne kadar sürede çözüleceğini hepinizin huzurunda sizlerle paylaşmak" dedi.

"SİZ SÖYLEYİN, BİZ NOT ALIP ÇÖZELİM"

Bu toplantıları konuşmak için değil, halkı dinleyip isteklerini yerine getirmek için düzenlediklerini vurgulayan Esen, "Siz söyleyin, taleplerinizi belirtin, biz de not alıp çözüm arayalım" dedi.

Herkesin söz almasını istediğini söyleyen Esen, söz isteyip de konuşamadan hiç kimsenin alandan ayrılmasını istemediklerini kaydetti. Bir vatandaşın yaşam alanlarına çok yakın bir yerde hayvancılık yapılmasıyla ilgili şikayetini değerlendiren Başkan Esen, ilgili birim müdürüne konuyla hemen ilgilenmesini, sonucun fotoğraflı olarak kendisine ve vatandaşa bildirilmesini istedi.

YENİ PROJELERİN TEMELLERİ ATILIYOR

Toplantı boyunca vatandaşlardan gelen taleplerin hızlıca çözüme kavuşturulması için talimat veren Esen, kısa süre içerisinde temelini atarak hayata geçirecekleri projelerden de söz etti. Vatandaşların belediyeden kreş talebi, liselere ve üniversitelere hazırlık desteğinin had safhada olduğunu kaydeden Başkan Esen, "Bir kreşin ailelere yaklaşık 5 bin lira maliyeti var. Bir hanımefendinin herhangi bir işte çalıştığı zaman 5 bin lirayı kreşe vermesi halinde, kendisine kalacak para çok azdır diye düşünüyorum. Bu dönem iki yeni kreş açtık, kreş açmaya devam edeceğiz" dedi.

ESEN: "GÜVENİNİZİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ"

Çok yakında bir etüt merkezi ve kız öğrenci yurdu projesinin de temelini atacaklarını dile getiren Esen, Uncalı ve Mollayusuf mahallelerinde yer alacak bu iki projeyi kısa sürede ayağa kaldıracaklarını aktardı.

Belediye Başkanlığı görevinin birinci dönemi bitmeden yurt ve etüt merkezinin yanında bir de yüzme havuzu projesini hayata geçirmek istediklerini belirten Esen, "İnşallah en kısa zamanda yüzme havuzunu da vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız" dedi.

Bunların yanında, günlük belediye hizmetlerini de en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Esen, "Bazen geceleri çıkıp parkları dolaşıyorum. Yanmayan ışık, toplanmamış çöp var mı diye bakıyorum. Sadece ben değil, bütün ekiplerimiz sahada. Sizlerden aldığımız oyu, bize gösterdiğiniz yüksek güveni boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışacağız" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Yerel

Konyaaltı Belediyesi Semih Esen Konyaaltı Yerel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title