Yeni Cerato Türkiye Yollarında
Haberler » Otomobil » Yeni Cerato Türkiye Yollarında - Haberler

Yeni Cerato Türkiye Yollarında

Kia' Nın C Segmentindeki Başarılı Temsilcisi Cerato, Tamamen Yenilenerek Pazardaki Yerini Aldı. Yeni Kıa Cerato, 33.009 Tl'den Başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuldu.

Yeni Cerato Türkiye Yollarında

Ekonomikliği kadar sportifliği ile de öne çıkan yeni KıA Cerato, keskin hatlı dış yapısıyla çok daha sportif bir görünüm sergiliyor. Yeni Cerato'nun, KıA'nın tamamen yenilenen tasarım anlayışının bir sonucu olduğunu vurgulayan KıA Tasarım Merkezi Başkanı Peter Schreyer'a göre KıA'nın gelecekteki tasarım çizgisi, yalınlık ve amaca hizmet etmeye yönelik bir tasarım anlayışına sahip.

Yeni KıA Cerato ülkemizde, sedan gövde tipiyle, 1.6 lt. CVVT benzinli motor ve Core, Comfort ve Concept olmak üzere 3 farklı donanım paketi , düz ve otomatik vites seçeneği ile satışa sunuluyor.

Pek çok rakibinden daha yüksek bir performansa sahip olan 1.6 lt. CVVT 1591 cm3 hacimlik motoru ile 6,300 dev/dak'da 126 ps maksimum güç üretimine sahip ve sadece 4200 dev/dak'da 156 Nm'lik maksimum tork değerine ulaşan yeni KıA Cerato'da karma yakıt tüketimi değeri ise sadece 6.6 lt./100km'dir.

Yeni KıA Cerato Core paketinde, önde çift hava yastığı, EBD destekli ABS fren sistemi, otomatik ön ve arka camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit standart olarak sunuluyor. Üst paketlerde ise standart donanıma ek olarak, ön yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları olmak üzere toplam 8 adet hava yastığı bulunuyor. Yeni KıA Cerato'da ayrıca, üst donanım paketlerinde bulunan her iki ön koltukta entegre 'aktif' kafalıklar standart olarak sunuluyor. Bu kafalık, koltukta oturan yolcuyu boyun ve sırt yaralanmalarına karşı korumak için arkadan çarpma durumunda öne ve yukarı doğru hareket ediyor. Aracın üst donanım paketlerinde sunulan, 17 inç alaşım jantlar, tam otomatik klima, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, elektrik kontrollü, ısıtmalı ve sinyalli yan aynalar, arka park sensörü, USB/ ıpod girişi gibi standart donanımlar araç içi yaşamı kolaylaştıran diğer özellikler.

Bir önceki nesil Cerato'dan 30 mm daha uzun ve 65 mm daha geniş olan yeni KıA Cerato sınıf ortalamalarının çok üzerinde bir bagaj hacmine sahip. 495 lt. bagaj hacmi sunan yeni KıA Cerato, bir önceki nesil Cerato ile kıyaslandığında 150 lt. ekstra bagaj hacmi sunuyor. Ayrıca yeni KıA Cerato'da arkada oturan yolcular, iç bölümün yapısı ve ön koltukların tasarımı sayesinde elde edilen iç alanla çok daha rahat ediyorlar.

Yeni KıA Cerato'da, yolcuların güvenliğini sağlamak için mümkün olan teknolojilerin hepsi uyumlu hale getirilmiştir. Mükemmel yol tutuşu ve ön taraflardaki hava soğutmalı geniş diskli etkin fren sisteminin yanı sıra Yeni Cerato'da buluna; ABS, EBD, BAS, TCS ve CBS gibi gelişmiş sistemleri de içeren ESC (Elektronik Denge Kontrolü ), hassas zamanlarda aracın dengesini korumak için teknolojinin sunabileceğinin en iyisini sunuyor.

Yeni KıA Cerato üzerinde bulunan 4 ileri, manuel vites değişimine de olanak veren H-Matic şanzıman, hızlanma, yavaşlama, motor devri ve yol hızı gibi parametreleri izleyerek mükemmel vites değişim kalitesi ile birlikte, güvenilir vites değişim performansı sunan ve şanzıman karakteristiklerinin sürücünün sürüş stiline uyumunu temin eden bir elektronik kontrolör ile donatılmıştır. Beş-vitesli düz şanzıman, daha hızlı ve daha yumuşak vites değişimleri için bir önceki modele göre geliştirilmiştir.

Dış tasarımla mükemmel bir uyum sağlayan iç bölümün akıcı ve zarif tasarımı, yüksek kaliteli malzemelerle bir araya gelerek bu sınıftaki modellerde az görülen bir kalite duygusu yaratıyor.

Yeni KıA Cerato'da ayrıntılara gösterilen özen, yolcuların en konforlu şekilde yolculuk etmesi için yapılan çalışmalarda ortaya çıkıyor. Özellikle de iç sıcaklığın kontrolü ve gürültü yalıtımıyla ilgili çalışmalar, çeşitli ve akıllıca düşünülmüş eşya bölmelerinin bulunması ayrıntılardaki titiz çalışmayı vurguluyor.

Yeni KıA Cerato, yenilikçi stili, sunduğu yakıt ekonomisi, geniş iç hacmi, yaşattığı sürüş keyfi, teknolojisi, güvenliği ile bir C segment otomobilin sunabileceğinden çok daha fazlasını vaadediyor.

Kaynak: OtomobilGazetesi.com

Manşet

Haberler