Haberler

Sıcak Ayların Soğuk Yemeği: Dövme Çorbası

Güncelleme:

Gaziantep'te en sıcak günlerde vatandaşlar dövme çorbası ile serinlemeye devam ediyor. Dövme çorbası, yaz aylarında ferahlatan lezzetiyle tercih edilen bir çorbadır. İçerisinde en az ürün kullanılan bir lezzettir.

Sıcak ayların soğuk yemeği: Dövme çorbası

İçerisinde en az ürün kullanılan lezzet

GAZİANTEP - Gaziantep'te en sıcak günlerin yaşandığı dönemde vatandaşlar soğuk servis edilen dövme çorbası ile serinlemeye devam ediyor.

Gaziantep'te son yılların en sıcak günleri yaşanırken soğuk yemek ve içecek arayışına giren vatandaşlar dövme çorbası içerek serinliyor. Gastronomi kenti Gaziantep'in tescilli yemekleri arasında yer alan dövme çorbası isteğe göre buzlu servis edilerek insanları hem serinletiyor hem lezzetli tadıyla damakları şenlendiriyor. Dövme çorbası içerisinde bulunan tam buğday, nohut ve yoğurttan yapıldığı için içerisinde en az ürün kullanılan yemek olarak ta biliniyor.

"içeriğinde en az ürün kullandığımız bir çorbadır"

Yaz aylarında vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde tüketildiğini ve içerisinde en az ürün kullanılan yemek olduğunu belirten Ökkeş Öztürk, "Dövme çorbası, yaz aylarında sofralarımızın vazgeçilmez lezzetlerinden ve ferahlatan lezzetlerden birisidir. Yaz aylarında yoğun bir şekilde tüketilen ve içeriğinde en az ürün kullandığımız bir çorbadır. Ayran aşı diğer adıyla da dövme çorbasıdır. İçerisinde tam buğday, nohut yoğurt ve Tarhan otu vardır" dedi.

"Vatandaşlar dövme çorbası içerek serinliyor"

Dövme çorbası içmek isteyenlere sıcak havada isteğe göre buz ilave ederek servis ettiklerini aktaran Öztürk, "Dövme çorbasına talep yaz aylarında daha çok oluyor çünkü ferahlatan lezzetiyle serinleten bir lezzettir. Yaz aylarında daha çok soğuk olarak tüketilir, isteğe göre buzla servis ettiğimiz bir çorbadır. Fiyat olarak 55 TL gibi uygun bir fiyattan veriyoruz ve yaz aylarında misafirlerimizin en çok tercih ettiği çorbalardandır. Mide dostu ve bağırsakları rahatlatır ve hastalıklara karşı direnç sağlar. Sıcaktan kaçan vatandaşlar dövme çorbası içerek serinliyor ve rahatlıyorlar" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Gaziantep Yaşam Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title