Validen Şampiyonlara Ödül

Validen Şampiyonlara Ödül

Karabük Valisi Can Direkçi, Akdeniz Üniversitesi Tarafından Düzenlenen 13. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı'nda Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi.

Validen Şampiyonlara Ödül

Karabük Valisi Can Direkçi, Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen 13. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı'nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Vali Direkçi, Valilik toplantı salonunda düzenlenen ödül töreninde, 13. Matematik Olimpiyatları'na katılan Mehmet Vergili Fen Lisesi öğrencisi S. Utku Akay, Fahrettin Şamil Uysal ve M. Can Yaşar'ın ilk 15'e girerek büyük başarı kazandıklarını dile getirdi. Babası Mehmet Vergili adına Fen Lisesi'ni yaptıran iş adamı Rafet Vergili de öğrenciler ile birlikte emeği geçen öğretmenleri kutladı. Vergili, "Öğrencilerimizin ÖSS'de aynı başarıyı elde edeceklerine inanıyorum" diyerek öğrencilere teşekkür etti. Vali Direkçi ve Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ın şampiyonada Türkiye üçüncüsü olan oğlu Fahrettin Şamil Uysal ile S. Utku Akay ve M. Can Yaşar'a ikişer cumhuriyet altını ile çeşitli hediyeler verdi.

(YE-SD-Y) 28.05.2008 20:50 TSİ

Kaynak: İHA