Haberler

'Türkiye'de Uluslararası İlişkilerci Olmak' Kitabı Çıktı

Güncelleme:

"Türkiye'de Uluslararası İlişkilerci Olmak" adlı kitap raflarda yerini aldı.

Türkiye'nin önde gelen akademisyenlerin görüşleriyle ve uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan " Türkiye'de Uluslararası İlişkilerci Olmak" adlı kitap raflarda yerini aldı.

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışma Derneği (TUİÇ) bünyesinde aktif bir şekilde faaliyet gösteren üniversite öğrencileri, dış politika ve uluslararası ilişkiler alanında uzman 14 önemli akademisyenin görüşlerinden yararlanarak " Türkiye'de Uluslararası İlişkilerci Olmak" adlı önemli bir çalışmaya imza attı. Prof. Dr. İbrahim Kalın, Prof. Dr. Sedat Laçiner, Prof. Dr. Beril Dedeoğlu ve Prof. Dr. Tayyar Arı gibi alanlarında uzman ve deneyimli 14 akademisyenle yapılan mülakatların yer aldığı kitapta Türkiye'de uluslararası ilişkilerci olmanın artı ve eksilerine yer veriliyor. Türkiye'de üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümlerini okuyan ve okuyacak olan öğrencilere rehber niteliği taşıyan kitabın hedef kitlesinde ise yine üniversite öğrencileri yer alıyor.

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği (TUİÇ) bünyesinde hazırlanan "Türkiye'de Uluslararası İlişkilerci Olmak" adlı kitap TUİÇ Başkanı Burak Yalım, İlknur YANTUNA ve Eda KILIÇ editörlüğünde hazırlanarak, tüm dernek üyelerinin katkılarıyla Yeni Yüzyıl Yayınları'ndan çıktı. Kitabın üniversite öğrencilerini tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını belirten TUİÇ Dernek Başkanı Burak Yalım "Bu kitap uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan ve okuyacak olan öğrenciler için pusula işlevi görecek." dedi. Üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan öğrencilerin 'gelecek sorununa' yer verilen kitapta uluslararası ilişkilercilerin yaşadığı 'kimlik problemi' ne dikkat çekerek cevap arıyor.

"Türkiye'de Uluslararası İlişkilerci Olmak" adlı kitapta mülakatlarına yer verilen akademisyenlerin isimleri ise şu şekilde sıralanıyor;

Prof. Dr. İbrahim KALIN, Prof. Dr. Beril DEDEOĞLU, Doç. Dr. Gün KUT, Prof. Dr. Sedat LAÇİNER, Doç. Dr. Veysel AYHAN, Doç. Dr. Selim Savaş GENÇ, Doç. Dr. Bekir GÜNAY, Doç. Dr. Atilla SANDIKLI, Prof. Dr. Erol KURUBAŞ, Prof. Dr. Tayyar ARI, Prof. Dr. Yücel ACER, Prof. Dr. E. Fuat KEYMAN, Prof. Dr. Kamer KASIM, Doç.Dr. Mehmet HASGÜLER.

"Türkiye'de Uluslararası İlişkilerci Olmak" adlı kitap İnkılap, Remzi, Alkım, D&R, Dost kitap ve İnsan Yayınları başta olmak üzere birçok kitabevinde satışa sunulmuştur. Aynı zamanda internet ortamında İdefix, Kitap Yurdu, Kitap Denizi gibi benzer kitap satış siteleri üzerinden kitabı temin etmek mümkün.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Sedat Laçiner Tayyar Arı Türkiye Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

22 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 22 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Napoli Barcelona maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Napoli Barcelona maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Porto Arsenal maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Porto Arsenal maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool Luton Town maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Liverpool Luton Town maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Porto Arsenal maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Porto Arsenal maçı kaç kaç, canlı maç skoru! CHP Saruhanlı'dan aday çıkardı mı, belediye başkan adayı kim oldu? Zeki Bilgin Saruhanlı'da aday mı? Mansur Yavaş'ın mal varlığı ne kadar 2024? İşte Mansur Yavaş'ın serveti!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title