Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Yıldönümü Etkinlikleri

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Yıldönümü Etkinlikleri

Bingöl Emniyet Müdürlüğü, Öğrencilere 'Terör ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele' Konulu Konferans Verdi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Yıldönümü Etkinlikleri

Bingöl Emniyet Müdürlüğü, öğrencilere 'terör ve madde bağımlılığıyla mücadele' konulu konferans verdi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kültür Sarayı Konferans Salonu'nda öğrencilere yönelik verilen konferansa, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Bedri Poyraz ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Tolga Sipahi konuşmacı olarak katıldı. Terör örgütlerinin hedef olarak özellikle öğrencileri seçtiklerini belirten Şube Müdürü Poyraz, bu örgütlerin hedefledikleri öğrencinin arkadaşları, aile yapısı, zaafları ve gelir düzeyleri hakkında bilgi topladıklarını kaydetti. Poyraz'ın terörün hedefleri, amaçları, özellikleri konularında verdiği bilgilerin ardından öğrencilere sinevizyon eşliğinde terör örgütlerinin elaman kazanma yöntemleriyle ilgili bir film gösterimi sunuldu.

Daha sonra öğrencilere alkol, uyuşturucu ve madde bağımlığının zararlarını anlatan Şube Müdürü Tolga Sipahi ise, zararlı alışkanlıklara başlamanın en önemli faktörünün kötü arkadaş çevresi olduğunu ifade etti. Uyuşturucunun insan beyni ve vücudunda tamiri olmayan hasarlara yol açtığını kaydeden Sipahi, "Sigara ve alkol doktor kontrolünde bıraktırılabiliyor. Ancak uyuşturucudan vazgeçmek çok zor. Özellikle de öğrencileri madde bağımlılığına karşı eğitmemiz lazım. Uyuşturucuya genelde arkadaş çevresinin etkisiyle ve 'bir kereden bir şey olmaz' diyerek başlanılıyor. Madde bağımlılığından korunma ve kurtulmanın en başarılı yolunu asla kullanmamaktan geçiyor" ifadelerini kullandı.

Konferansa, Belediye Başkan Vekili Burhanettin Bulut, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Hansu, İl Emniyet Müdür yardımcıları ile şube müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

(MÇ-ŞA-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA