Turizm Haftası

Turizm Haftası

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, turizmde sektör aktörleri ile bir bütün olarak karşı durdukları zor günlerin ardından yeniden iyi bir sıçrayış yakalamayı başardıklarını belirterek, "Performansımızı katlayarak artıracak, turizm değer zincirinin her bileşeninde kaliteyi...

Turizm Haftası

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, turizmde sektör aktörleri ile bir bütün olarak karşı durdukları zor günlerin ardından yeniden iyi bir sıçrayış yakalamayı başardıklarını belirterek, "Performansımızı katlayarak artıracak, turizm değer zincirinin her bileşeninde kaliteyi yükseltmeyi sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

Bakan Kurtulmuş, Turizm Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, ülkelerin ekonomi politikalarında güçlü bir yere sahip olan turizmin, bugünün dünyasında etkin bir diplomasi unsuruna dönüştüğünü ifade etti.

Coğrafi konumu ve kadim medeniyetlere yuva olan topraklarıyla Türkiye'nin, doğal güzellikleri ve tarihi-kültürel zenginlikleriyle uluslararası ulaşım ve konaklama sektörünün en önemli duraklarının başında yer aldığına vurgu yapan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Tüm bu bileşenlerle Türkiye, hem insani diplomasi hem de ekonomi açısından müthiş bir potansiyel taşıyor. Bu engin turistik zenginliklerimizi ve kültürel çeşitliklerimizi ülke tanıtımı için yumuşak güç unsuru olarak kabul ediyoruz. Bu doğrultuda oluşturacağımız bir dille küresel ölçekte dünya markası olarak ivme kazanmayı planlıyoruz. Bakanlık olarak politikalarımızın merkezine, doğal-kültürel-tarihi mirası koruyan ve medeni bir dünyanın ana aktörü olan bir turizmi koyuyoruz.


Sektör aktörleri ile bir bütün olarak karşı durduğumuz zor günlerin ardından yeniden iyi bir sıçrayış yakalamayı başardık. Performansımızı katlayarak artıracak, turizm değer zincirinin her bileşeninde kaliteyi yükseltmeyi sürdüreceğiz. Rekorlarla başladığımız 2018'de sektör temsilcileriyle el ele vererek daha bu rakamları da aşan başarılara imza atacağız."

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Türk turizmininin gelişiminde ve sektörel başarıda emeği olan, omuz omuza sektörü yükselten, başta sektör çalışanları olmak üzere, gönüllü turizmcilerin ve tüm turizm camiasının Turizm Haftası'nı kutladı.