Turgutlu'da Yatırımlar

23.06.2013 16:33 | Son Güncelleme: 23.06.2013 16:33
Turgutlu'da Yatırımlar

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Turgutlu'da yapılan yatırımları gezdi.

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Turgutlu'da yapılan yatırımları gezdi. Yurttaş'a, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Azman eşlik etti. Ziyarette ayrıca, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu da yer aldı. Yatırımlarından ilk önce yeni yapılacak 2.500 kişilik kapalı spor salonu inşaatı ziyaret edildi. İnşaatı yapan Bayburt İnşaat-Özgün Yapı firmasının Turgutlu Şantiyeler Şefi Süleyman Turgut, proje hakkında Yurttaş'a bilgi verdi. Kapalı spor salonunun 2014'ün Ocak ayında tamamlanacağı ve oldukça modern bir yapıda hizmet vereceği ifade edildi. Kapalı spor salonu inşaat alanında incelemelerde bulunan protokol üyeleri Turgutlu'ya çok önemli kazanımların hayata geçeceğini ve Turgutlu'nun artık Ege bölgesinde bir yatırım merkezi haline geldiğini dile getirdi.

YENİ SAĞLIK MERKEZİ

Turgutlu'da yapılan Yeni Devlet Hastanesi içerisinde yapımına başlanan Turgutlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatı gezildi. Yapılacak yeni merkezin 18 diş hekimi ile hizmet vereceği ve tesisin 20 üniteden oluşacağı ifade edildi. Sağlık sektöründe yapılan yatırımlar konusunda Turgutlu'nun bölgede oldukça aktif olduğunu dile getiren Yurttaş ve Orhan, yatırımlarının devam edeceğini dile getirdi.

Turgutlu Devlet Hastanesi yanında yer alan Devlet Su İşlerine ait 60 bin metrekare alanın milli eğitim bakanlığına tahsisi için gerekli görüşmelerin yapıldığı ve görüşmelerin devam ettiğinin altını çizen Yurttaş, bu alanın tahsis edilmesi durumunda bu alana Sağlık Meslek Lisesi yapılacağını ve bu alanın bir sağlık kampüsü haline geleceğini söyledi.

OKUL İNŞAATLARI

Kapalı Spor Salonu ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerini ziyaret eden heyet daha sonra inşaatları devam eden iki okulu ziyaret etti.

İlk olarak Turgutlulu ünlü prodüktör Polat Yağcı ve Turgutlu Belediyesi tarafından yaptırılan Turgutlu Polat Yağcı İlkokulu ziyaret edildi. Ünlü prodüktör Yağcı'nın Orhan Gencabay'la Bir Ömür Albümünden elde edilecek gelirle yapılacağını açıkladığı okul 12 derslikli olup, 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrencilere kapılarına açacak ve yeni eğitim sistemi olan 4+4+4 sisteminin ilk 4 yıllık ayağında eğitim verecek. Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, okulun açılışında bir aksilik olmazsa Orhan Gencebay ve Sezen Aksu'nun da yer alabileceğini dile getirdi.

Yatırımların yapımını yerinde inceleyen heyet daha sonra yeni yapılan Turgutlu Ticaret Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Firma yetkililerinden detaylı bilgi alan heyet, eğitim ve sağlık alanında Turgutlu'nun çok önemli hamleler yaptığını ve uzun vade de birçok alanda çeşitli yatırımların yapılacağını ifade ettiler. - MANİSA

Turgutlu'da Yatırımlar
Turgutlu'da Yatırımlar
Turgutlu'da Yatırımlar
Turgutlu'da Yatırımlar
Turgutlu'da Yatırımlar

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title