Tümer Metin, Larissa'ya transferini değerlendirdi

Yunanistan'ın Larisa takımıyla 3,5 aylığına anlaşan Tümer Metin, Yunanistan'ın İstanbul'a uçakla 1 saat uzaklıkta olmasının, kendisine gösterilen ilgi ve alakanın Larisa'ya transferinde önemli pay sahibi olduğunu bildirdi.

Tümer Metin, Larissa'ya transferini değerlendirdi

Yunanistan'ın Larisa takımıyla 3,5 aylığına anlaşan Tümer Metin, Yunanistan'ın İstanbul'a uçakla 1 saat uzaklıkta olmasının, kendisine gösterilen ilgi ve alakanın Larisa'ya transferinde önemli pay sahibi olduğunu bildirdi.

Sporculara yönelik askerlikle ilgili yasada değişiklik yapılmaması nedeniyle futbol yaşamını yurt dışında sürdürmek isteyen, Yunan ekiple bu sezon sonuna kadar anlaşma yapan futbolcu, Fenerbahçe Kulübü'nün televizyonu FBTV'ye telefonla bağlanarak, transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Tümer Metin'in Sarı - lacivertli kulübün internet sitesinde de yayınlanan, Larisa ile 3,5 aylık anlaşma yaptığını belirterek, şunları söyledi:

"Yaklaşık 1 aydır yurt dışındayım. Görüşmelerimiz oldu. Değişik ülkeler, değişik insanlar tanıdık. Yaklaşık 3-5 gündür özellikle Yunanistan'dan, Larisa Kulübü'nün yoğun isteği, bizi Yunanistan'a kadar getirdi. Çok sıcak karşılama, çok güzel bir ortam, doğru şartlar, iyi yakınlaşmalar ve bugün itibariyle de Larisa Kulübü ile 3,5 aylık bir anlaşma yaptık, sezon sonuna kadar. Şunu söyleyebilirim, İstanbul'a 1 saat uzaklıkta olması, burada bana gösterilen ilginin ve alakanın üst seviyede olması, insanların yaklaşımı bu transferde de çok önemli pay sahibi oldu. Dolayısıyla böyle bir adım atmış olduk."

Fenerbahçe'deki herkese teşekkürlerini ileten Tümer, Sarı - lacivertli forma altında çok keyifli 1,5 yıl geçirdiğini ifade etti. Geçen sezon elde edilen 100. yıl şampiyonluğunun da kendisi adına çok keyifli olduğunu kaydeden Tümer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunda emeği geçen herkese, özellikle en başta sayın başkanımız Aziz Yıldırım'a, yönetici ağabeylerimize, emeği geçen herkese, futbolcu arkadaşlarıma, Fenerbahçe taraftarına, tesislerde ve kulüpte çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Birincisi bana gösterdikleri ilgi ve alakaya, beraber geçirdiğimiz döneme ve en önemlisi benim için, gösterdikleri saygıya, orada yaşadığım saygıya minnet duyarım ve bu şükranlarımı her zaman dile getireceğim. Son derece keyifli 1,5 sene geçirdim. Ben Fenerbahçe forması altında elimden gelenin en iyisini yaptığıma inanıyorum. Üzerimde hakkı bulunan herkese hakkını helal etmesini, üzerimde emeği bulunan herkese de son derece minnet duygularımı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Ama şartlar... Böyle gelişmesi gerekiyordu. Nasip eder de bir değişiklik olursa, tekrar aranızda olmayı sizler kadar ben de isterim."

Fenerbahçe'de unutamadığı anlara da kısaca değinen Tümer, geçen sezon UEFA Kupası'nda Hollanda'nın AZ Alkmaar takımıyla deplasmanda yaptıkları ve 2-2 berabere kalarak bir üst tura çıkamadıkları maçın kendisini derinden yaraladığını ifade etti.

Geçen sezon İzmir'de Trabzonspor maçıyla elde ettikleri şampiyonluğu, İzmir dönüşünde uçakta ve Bağdat Caddesi'ndeki kutlamalarda yaşadıklarını, hayatı boyunca unutmayacağını kaydeden Tümer, "Bunlar Fenerbahçe camiasının büyüklüğünün ve orada yaşanan duygu selinin son derece yoğun olduğunun da belirtileri. 1,5 yıl çok keyifli zaman geçirdim. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: CHA