Haberler

TOBB Etü Temmuz Ayı İşsizlik Tahminini Açıkladı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, temmuzda işsizlik oranının yüzde 9,6 olmasını beklediklerini açıkladı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, temmuzda işsizlik oranının yüzde 9,6 olmasını beklediklerini açıkladı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin konuya ilişkin basın duyurusunda, Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezinin artık her ay işsizlik verilerine ilişkin tahminlerini açıklayacağı belirtildi.

Haziran ayı işsizlik oranının yüzde 9.1 olarak açıklandığı, işsizliğin artış trendini sürdürerek temmuzda yüzde 9.6 olarak ilan edileceği öngörüsünde bulunan açıklamada, temmuzda tarım dışı işsizlik oranının da 0.7 puan artış göstererek yüzde 11.8 düzeyine yükseleceği tahmininde bulunuldu. "İstihdam oranı 0.4 puan, işgücüne katılım oranı  0.5 puan gerileyecek" denilen açıklamada, son birkaç dönemdir devam eden "sanayide yavaşlama" uyarılarının haziran döneminde rakamlara yansıdığı, söz konusu uyarının temmuz için de geçerliliğini koruduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Bir yandan Ortadoğu'daki politik durum ve Ukrayna krizi, bir yandan da AB'deki yavaş büyüme beklentisi de ihracat artışını tehdit etmektedir. Sonuç olarak bahsedilen gelişmelerle iç talebin daralmasını da dikkate aldığımızda temmuz ayı işgücü piyasası göstergelerinin olumsuz seyrinin devam etmesi beklenmektedir" denildi. - Ankara

Kaynak: AA / Ekonomi

Ekonomi Haberler

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Bakmadan Geçme

Taş Kağıt Makas 13. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 22 Mayıs Taş Kağıt Makas yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Kuruluş Osman 162. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 22 Mayıs Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Türbülans Nedir ve Neden Olur? Uçak Seyahatlerinde Türbülansın Etkileri Seferberlik tüzüğü neden kaldırıldı? Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği nedir? Sandık Kokusu CANLI izle! Show TV Sandık Kokusu 23. Bölüm CANLI izleme linki! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Sık sık idrara çıkma neyin habercisi? Günde 10 kere idrara çıkmak normal mi? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? Hababam Sınıfı okulu nerede? Hababam Sınıfı oyuncuları kimler, konusu ne? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi oyuncuları kim? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu, oyuncuları ve Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı özeti! 2026 UEFA Avrupa Ligi nerede oynanacak? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Taş Kağıt Makas CANLI izle! KANAL D Taş Kağıt Makas 12. bölüm CANLI izleme linki! Kuruluş Osman CANLI izle! ATV Kuruluş Osman 161. bölüm canlı izle! Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak? ATV canlı izleme linki!
Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title