Tevrat Haberleri

Tevrat haber, Tevrat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tevrat - 12.04.2019
İsrail'de Başbakan Netanyahu'un İktidar Partisi Birinci Parti Oldu
İsrail'in 21. genel seçiminde Başbakan Binyamin Netanyahu'nun başkanı olduğu Likud Partisi toplam oyların yüzde 26,45'inin alarak 36 milletvekili kazandı. Mavi Beyaz ittifakı oyların 26,11'ini alarak 35 milletvekili çıkardı. Shas partisi oyların yüzde 5,99'unu alarak 8 milletvekili kazandı. Birleşik Torah Judaism (UTJ): (Birleşik Tevrat Yahudizm) oyların yüzde 5,77'ini alarak Knesset'te 7 sandalye kazandı.
Tevrat - 12.04.2019
New York'ta İsrail Karşıtı Binlerce Ultra Ortodoks Yahudiden Gövde Gösterisi
Lefkowits, şöyle devam etti: "Siyonizme karşı olan bizler ile Siyonist İsrail destekçileri arasındaki bu kavga on yıllardır devam ediyor. Tevrat'ın gerçek öğretisine bağlı Ultra Ortodoks Yahudiler, Yahudi dininin milliyetçi ya da benzeri içerikteki bir devlet formuna karşıdır.
Tevrat - 07.03.2019
İsrail Polisinden Ultra-Ortodoks Yahudilerin Gösterisine Müdahale
İsrail meclisinde Haredileri temsil eden Birleşik Tevrat (Yahudot HaTora) ve Şas (Tevrat Muhafızları) partileri mevcut koalisyonda yer alıyor.
Tevrat - 06.02.2019
Batı Kudüs'te Haremlik Selamlık Sokak Uygulaması
İsrail meclisinde Haredileri temsil eden Birleşik Tevrat (Yahudot HaTora) ve Şas (Tevrat Muhafızları) partileri mevcut koalisyonda yer alıyor.
Tevrat - 05.01.2019
Şehit Mehmetçikler'in Kardan Heykellerine Yoğun İlgi (1)
Sarıkamış ilçesindeki Kasım Mahallesi'nde oturan Tevrat Pirim (75), kardan heykelleri görünce çok duygulandığını söyledi.
Tevrat - 30.12.2018
Fetihleri Anlamak Fatihleri Anmak" Sempozyumu
Prof. Dr. Ömer Faruk Harman, "Yahudilik bugün dünya üzerinde Kudüs'ü başkent ilan etmek ve sahiplenmek suretiyle adeta kendisine mal etmeye çalışıyor ve gücü nispetinde de bunu yapıyor. Halbuki Tevrat'a baktığımızda Hz.
Tevrat - 08.12.2018
İzmir'de "Hanuka Bayramı" Kutlandı
Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki Sinyora Sinagogu'nda toplanan cemaat, Tevrat'tan okunan bölümleri dinledi ve yapılan duaya eşlik etti.
Tevrat - 06.12.2018
Kartepe'de 57 Yıllık Mutlu Evlilik
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ödüllü projeleri arasında yer alan Alo Evlat ekibi, 57 yıldır evli olan Taliye-Tevrat Yılmaz çiftine misafir oldular.
Tevrat - 01.11.2018
İsrail Polisinden Ultra-Ortodoks Yahudilerin Gösterisine Müdahale
İsrail meclisinde Haredileri temsil eden Birleşik Tevrat (Yahudot HaTora) ve Şas (Tevrat Muhafızları) partileri mevcut koalisyonda yer alıyor.
Tevrat - 31.10.2018
Netanyahu'nun Kudüs Adayı Belediye Seçimlerini Kaybetti
Dindar Yahudileri temsil eden Birleşik Tevrat (Yahudot HaTora) ile Şas (Doğulu Tevrat Muhafızları) partilerini temsilen yerel seçimlerde Kudüs Belediye Başkanlığı için aday olan 47 yaşındaki Moshe Lion, oyların yüzde 33'ünü elde etti.
Tevrat - 30.10.2018
Balıkesir'de 2.5 Milyon Dolar Değerinde Tevrat Ele Geçirildi
BALIKESİR'de polisin ihbar üzerine durdurduğu araçta, piyasa değeri 2.5 milyon dolar olduğu değerlendirilen İbranice altın yaldızlı Tevrat ele geçirildi.
Tevrat - 30.10.2018
Bursa'da Tarihi Eser Operasyonu
Bursa'da, polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, yaklaşık 2,5 milyon dolar değerinde olduğu değerlendirilen İbranice altın yaldızlı Tevrat ele geçirildi, üç kişi gözaltına alındı.
Tevrat - 17.10.2018
Tarihi Sinagog Kültür Sanata Ev Sahipliği Yapacak
Türkiye Yahudi Topluluğu Başkanı İzak İbrahimzadeh, EGİAD Sosyal Kültürel Etkinlik Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, 1630'lu yıllarda inşa edilen sinagogda yıllar boyu Tevrat'ın okunduğunu hatırlattı.
Tevrat - 15.10.2018
El Yazması Tevrat İçin Öldürülen Murat'ın Telefonunda Fotoğrafları Varmış
ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde, 2 yıl önce 1400 yıllık el yazması Tevrat için kolları kesilip, göğüs kafesi yarılarak, öldürülen Murat Ünal'ın (34) eski cep telefonunda, kayıp din kitabı ile heykele ait fotoğraflar ortaya çıktı.
Tevrat - 15.10.2018
Dha Yurt Bülteni-8
Cenaze aracı Genel ve detay görüntüler ( Haber-Kamera: Mustafa KANLI-GAZİANTEP-DHA) GÖRÜNTÜ BOYUTU: 402 MB ===================================================== 3)VAHŞİ CİNAYET KURBANI MURAT'IN TELEFONUNDA TEVRAT'A AİT LAR BULUNDU ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde 2 yıl önce 1400 yıllık Tevrat için kolları kesilip, göğüs kafesi yarılarak öldürülen Murat Ünal'ın (34) eski cep telefonunda, kayıp Tevrat ile bir heykele ait fotoğraflar ortaya çıktı.
Tevrat - 09.09.2018
Bin Yıllık Fresklere Özel Koruma
Göreme Açık Hava Müzesi içindeki Karanlık Kilise, İncil'in yanı sıra Musevilerin kutsal kitabı Tevrat'ta anlatılan bazı olayların da fresklere (Kireç suyunda eritilmiş madeni boyalarla yapılan duvar resmi) işlendiği nadir inanç merkezleri arasında yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tevrat Haberleri | Tevrat Haber - Haberler - Sayfa 8 - Tevrat haberleri, son dakika tevrat haber ve gelişmeleri burada. Adilcevaz'da 'Tarih, Arkeoloji, Jeoloji ve Turizm' Çalıştayı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 15:08:25. #1.14#

title