Temyiz Haberleri

Temyiz haber, Temyiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temyiz - 08.12.2020
Son dakika haberleri: ÖKK eski komutanı Aksakallı, Metin İyidil'in yargılandığı davada tanıklık yaptı
YARGITAY KARARI BOZARAK 'YENİDEN YARGILANSIN' DEDİ Karar sonrası tahliye edilen İyidil, yapılan itiraz üzerine tekrar tutuklandı. Temyiz başvurusu üzerine Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, İstinaf Mahkemesi'nin kararını bozarak, İyidil'in 'darbeye yardım' suçundan tekrar yargılanmasına hükmetti.
Temyiz - 08.12.2020
Avukatların 28 maddelik yeni reform önerileri, Adalet Bakanı Gül'e iletildi
11- İstinaf kanun yolunda hükümlerin kesinleşmesi için öngörülen sınırlar, temyiz kanun yoluna gidilebilecek hükümlerin sayısını arttıracak şekilde düşürülmelidir.
Temyiz - 08.12.2020
Son dakika... AYM'den 'ihaleye fesat karıştırma' suçundan beraat eden mutemet için hak ihlali kararı
MAHKEME BERAAT KARARI VERDİ Ağır Ceza Mahkemesi, Ahmet E'nin, söz konusu suçların unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatına karar verirken, bazı ihalelerde teklif verilmiş gibi gösterilmesi amacıyla 'sahte belge düzenleme ve kullanma' suçuna iştirak ettiği gerekçesiyle diğer sanıklarla birlikte hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti; ancak bu cezalar için de hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi. Temyiz edilen beraat kararını Yargıtay bozarken, yeniden yapılan yargılama sonucunda ceza mahkemesi tekrar beraat kararı verdi.
Temyiz - 07.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Sur ilçesi, Tanışık köyü Dürümlü mezrasında, 12 Mayıs 2016'da PKK'lı teröristlerin kamyona yüklü 15 ton patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 16 kişi şehit olurken, 23 kişi de yaralandı. Kendi aracıyla patlayıcı yüklü kamyona öncülük eden ve olaydan sonra yakalanan Burhan Taş, yargılandığı dava sonucunda katlettiği her köylü için birer kez, ülke birliğini ve bütünlüğünü bozmaktan da bir kez olmak üzere toplam 17 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Diyarbakır Bölge İstinaf Mahkemesi 2'nci Ceza Dairesi hukuken geçerli ve elverişli delillerinin incelenmesinde, verilen yerel mahkeme kararında hukuken bir isabetsizlik görülmediğinden sanığın temyiz başvurusunun esastan reddine karar verdi.
Temyiz - 07.12.2020
Temyiz - 04.12.2020
Küçükçekmece'deki cinayet davasında karar
Davanın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 1.
Temyiz - 02.12.2020
Son dakika haberleri: Bank Asya'ya 2,5 milyon lira yatıran avukatın yargılanmasına başlandı
Avukat Temur da Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "FETÖ üyeliği" suçlamasıyla yargılanarak 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası aldığını, dosyanın temyiz incelemesi için Yargıtay'da olduğunu bildirdi.
Temyiz - 30.11.2020
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev'in davası yeniden görülecek
Zoşev, Yüksek Mahkeme'nin temyiz incelemesini tamamladığını, ilçe ve şehir mahkemelerinin verdiği kararları bozarak, dosyayı yeniden görülmek üzere Bişkek'teki Pervomay İlçe Mahkemesine geri gönderdiğini ifade etti.
Temyiz - 30.11.2020
"Kaçak kullanım" diye elektriği kesilen vatandaşa Yargıtaydan sevindirici haber
Elektrik firması ise asliye ceza mahkemesinin kararını temyiz etti.
Temyiz - 28.11.2020
Son dakika: Arızalı televizyonun izini sürdü, 8 sene sonra hukuk zaferi kazandı
Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, /1.6.2009 tarihinde satın alınan televizyonun tesliminden itibaren yaklaşık 3 yılın hitamında ve garanti süresi dolduktan sonra arızalanması ve ayıbın hile ile gizlendiği de ileri sürülüp ispatlanmamış olması karşısında davanın reddi gerekirken yazılı gerekçe ile kabulüne hükmedilmesi usul ve yasaya aykırı olup hükmün bozulmasını gerektirir' gerekçesiyle mahkeme kararını bozdu. Dava dosyasını yeniden değerlendiren 5. Tüketici Mahkemesi, ilk kararında direndi. Davalı bu kararı da temyiz edince devreye Yargıtay Hukuk Genel Kurulu girdi.
Temyiz - 28.11.2020
Federal temyiz mahkemesi Trump'ın seçim başvurusunu reddetti
ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim ekibinin Pennsylvania eyaletindeki seçim sonuçlarına ilişkin itirazı, eyaletteki federal temyiz mahkemesi tarafından reddedildi.
Temyiz - 26.11.2020
Son Dakika | Güney Koreli sohbet odası operatörüne cinsel istismardan 40 yıl hapis cezası
Cho Ju-bin ve ömür boyu hapis cezası talep eden savcıların, mahkemenin kararını temyize götürmek için bir haftaları bulunuyor.
Temyiz - 26.11.2020
Son dakika haberi... Kazada felç kaldı, tazminatını 9.5 sene sonra aldı
Davalı sigorta şirketi avukatı, karara karşı İtiraz hakem heyeti nezdinde itiraz etti. Sigorta Tahkim Komisyonu İtiraz Hakem heyetince itiraz üzerine, davalı vekilinin itirazının reddine karar verildi. Hakem kararı, davalı vekili tarafından temyiz edilince devreye Asliye Ticaret Mahkemesi girdi.
Temyiz - 25.11.2020
(düzeltme) FETÖ'nün ilk kumpas cinayetlerinden olan Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'ın cezası onandı
Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'a, Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'e yönelik eylemine ilişkin "kamu görevlisini yerine getirdiği görev nedeniyle tasarlayarak öldürmek" suçundan "ağırlaştırılmış müebbet", silahla yaraladığı dönemin Danıştay 2. Daire Başkanı Mustafa Birden, üyeler Ayla Gönenç ve Ayfer Özdemir ile tetkik hakimi Ahmet Çobanoğlu'na yönelik eylemlerine ilişkin "kamu görevlisini tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçundan 72 yıl hapis cezası vermişti. Bu kararın temyiz edilmesi üzerine dosya ikinci kez Yargıtay 16.
Temyiz - 25.11.2020
Danıştay saldırganı Alparslan Arslan'ın cezası onandı
Bu kararın temyiz edilmesi üzerine dosya ikinci kez Yargıtay 16.
Temyiz - 24.11.2020
Son dakika haberi! Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı bir kez daha terör listesine eklendi
Ayrıca, kararın Mısır kanunlarına göre temyize götürülmesinin mümkün olduğu belirtildi.
Temyiz - 23.11.2020
Trump, Pensilvanya mahkemesinde kaybettiği seçim sonuçlarına itiraz davasını temyize götürdü
NEW ABD Başkanı Donald Trump, başkanlığa seçilen Joe Biden'ın kazandığı Pensilvanya eyaletinde seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla sonuçların tescil edilmemesi için federal mahkemede açtığı davayı kaybetmesinin ardından temyiz mahkemesine başvurdu.
Temyiz - 21.11.2020
Hakim ve savcı terfilerinde kanun yolu değerlendirme formu şartı aranacak
Kanun yolu değerlendirme formu, temyiz ve istinaf incelemeleri neticesinde hakim ve cumhuriyet savcılarının dosyadaki hukuki bilgi, uygulama ve performansına ilişkin hazırlanıyor.
Temyiz - 21.11.2020
'Karaktersiz' kelimesi başına dert açtı
Tarafı olduğu bir davayla alakalı hazırlanan bilirkişi raporunu almak için gittiği mahkeme kaleminden 'görevli memur dışarıda sonra gelin' cevabıyla sarsılan E.T., aynı gün dördüncü kez adliyeye gittiğinde yine memurun gelmediğini görünce çılgına döndü. Öfkeli adam kalemdeki katibe iddiaya göre, 'İşini yapmıyor karaktersiz herif' dedi. Memurun şikayeti üzerine öfkeli adam hakkında 'hakaret davası açıldı. Mahkemede savunma yapan E.T. isimli sanık, bilirkişi raporundan örnek aldırmak için olay tarihinden bir gün önce başka bir şahsı Asliye Hukuk Mahkemesi kalemine gönderdiğini, ancak bu kişinin, vekili ya da temsilcisi olmadığından bahisle kendisine ilgili evrakın verilmediğini anlattı. Olay günü sabah saatlerinde ise bizzat mahkeme kalemine gelerek dosyadan bilirkişi raporu örneği istediğini dile getirdi. Davacı memur ise sanığın odadan dışarıya çıkarken kastederek "İşini yapmıyor karaktersiz herif" dediğini söyledi. Mahkeme, sanığın 11 ay 20 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti. Sanığın temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 18.
Temyiz - 20.11.2020
Johnson&Johnson asbestli pudraları nedeniyle 120 milyon dolarlık tazminata mahkum edildi
Davacı tarafın teklifi kabul etmesi üzerine karar onaylanırken, Johnson & Johnson'dan yapılan açıklamada, davada "önemli yasal ve kanıt nitelikli hatalar" olduğu savunularak karar için temyize gidileceği kaydedildi.
Temyiz - 19.11.2020
Temyiz - 19.11.2020
Eski Korgeneral İyidil'in yargılanmasına devam edildi
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 6 sanığın yargılandığı davada, Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, 27 Nisan 2018'de verdiği kararda, sanıklar eski KKK EDOK Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil, eski Tümgeneral EDOK Kurmay Başkanı Hamza Koçyiğit ve eski Tuğgeneral Harekat Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Lütfi İhsan Yanıkoğlu'na, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme, sanıklardan dönemin EDOK Okullar Komutanı eski Korgeneral Abdullah Barutcu, dönemin Muharebe Geliştirme Başkanı eski Tuğgeneral Mehmet Topçu ve gözlem subayı Ersal Duman'ın ise beraatlerine hükmetti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) 20'nci Ceza Dairesi, İyidil hakkındaki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldırarak sanığın beraatine hükmetti. Daire, diğer sanıklar hakkında verilen kararı ise hukuka uygun bularak onadı. Karar sonrası tahliye edilen İyidil, yapılan itiraz üzerine tekrar tutuklandı.    YARGITAY KARARI BOZARAK 'YENİDEN YARGILANSIN' DEDİ Temyiz başvurusu üzerine Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, İstinaf Mahkemesi'nin kararını bozarak, İyidil'in 'darbeye yardım' suçundan tekrar yargılanmasına hükmetti.
Temyiz - 17.11.2020
Son dakika haberi... Yargıtay'dan çok önemli mesai kararı
İş yerindeki bir takım uygulamalara öfkelenen tır şoförü, iş yerini terk etti. İşveren ise devamsızlıkları tutanak altına alıp, tır şoförünü tazminatsız kovdu. İş Mahkemesi'nin yolunu tutan tır şoförü, alacağı sebebiyle sözleşmeyi kendisinin feshettiğini öne sürdü. Hemen hemen tüm dini ve milli bayramlarda aralıksız çalışmasına rağmen karşılığının ödenmemesi, sefer priminin sigorta matrahına yansıtılmaması ve en son yaptığı 8 seferinden dolayı adına tahakkuk eden sefer priminden dolayı haksız ve mesnetsiz şekilde borç tahakkuk ettirilmek suretiyle sefer primlerinden kesinti yapıldığını dile getirdi. İş akdinin devamının çekilmez hale geldiğini ve iş akdinin anılan tarihte haklı nedenlerle sona erdirildiğini iddia ederek, fazlaya ilişkin talep ve dava hakları saklı kalmak kaydıyla, 4 bin lira kıdem tazminatının davalıdan tahsiline karar verilmesini talep etti. Davalı işveren ise davacının istifa etmediğini, devamsızlık sebebiyle kovulduğunu anlattı. Mahkeme davanın kısman kabulüne hükmetti. Kararı işveren temyiz edince devreye Yargıtay 9.
Temyiz - 13.11.2020
Belçika mahkemesi İspanya'nın 41 yıldır peşinde olduğu teröristin iadesine karar verdi
AİHM kararından sonra dosyanın tekrar geldiği Ghent mahkemesi bu kez iade yönünde karar aldı. Jauregui'nin avukatı Paul Bekaert, kararın nihai olmadığını söyledi. Katalonya'nın bağımsızlığını savunan Katalan siyasetçilerin de avukatlığını yapan Bekaert, kararı temyize götüreceklerini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temyiz Haberleri | Temyiz Haber - Haberler - Sayfa 5 - Temyiz haberleri, son dakika temyiz haber ve gelişmeleri burada. Belediye Başkanı Ergin, Ayvalık sahipsiz ve korumasız değildir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 06:43:05. #1.15#
title