Haberler

  Valorant, Windows 7'ye veda ediyor!

  Güncelleme:

  Valorant Episode 6 yamasının yayına girmesiyle birlikte Riot Games, oyunun artık Windows 7 ile uyumlu olmayacağını duyurdu

  Riot Games tarafından geliştirilen taktiksel FPS oyunu Valorant kısa süre içerisinde birçok kullanıcıya ulaşıp oldukça başarılı oldu. Oynanışın keyifli olmasının yanı sıra düşük sistem gereksinimleri sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Valorant'ta ise bir devir sona eriyor.

  VALORANT ARTIK WİNDOWS 7 BİLGİSAYARLARDA OYNANAMAYACAK

  Valorant Episode 6 yamasının yayına girmesiyle birlikte Riot Games, oyunun artık Windows 7 ile uyumlu olmayacağını duyurdu. Yama notlarında bu değişiklikten bahsedilmese de geliştiriciler, hile ile mücadele etmek için Windows 10'dan eski sistemlerle oyunun uyumluluğunu kaldırmış durumda.

  Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

  Valorant topluluğundan bir kişi, bu durumu Twitter'da gün ışığına çıkardı. Yeni yama ile birlikte Windows 7'de oynanamaz hale gelen Valorant'ın yama notlarında bu bilginin paylaşılmamış olması ise tartışma yarattı. Riot Games'in oyunda hile yapanların önceden uyarı almaması için bu duruma yama notlarında yer vermediği düşünülüyor.

  Şirket, Kasım 2022'de hile önleme yazılımı Riot Vanguard ile uyumlu olmayan sistemleri devre dışında bırakmıştı. Ancak görünen o ki, hile önleme sisteminin tam olarak verimli çalışması için Windows 7'nin tamamen oyundan çıkarılması gerekiyor.

  Riot Vanguard sistemi geçtiğimiz dönemde oyunda hile yapanlara karşı büyük yararlılık gösterdi. Özellike rekabetçi modda oyun deneyiminin daha üst düzey yaşanmasını sağlayan sistem, hile yapan oyuncuları devre dışı bırakıyor. Böylelikle Valorant oyunu içerisinde çok daha sağlıklı bir ortam yaşanması sağlanıyor.

  Valorant'ta 6.0 yaması ile ayrıca birçok yenilik de oyuna katıldı. Lotus ve yeni kostüm paketlerine kavuşan oyunda aynı zamanda yeni bir Battle Pass ve sıfırlanmış rank sistemi yerini aldı. Oyuna yeni sezonda da devam etmek isteyen kişiler ise sistemlerini güncellemek zorunda kalacak. Peki siz Valorant hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Riot Games Valorant Gamegar Teknoloji Haberler

  ABD: İran kazadan sonra bizden yardım istedi

  ABD: İran kazadan sonra bizden yardım istedi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

  Reisi'nin cenazesine Türkiye'den iki isim katılacak

  Reisi'nin cenazesine Türkiye'den iki isim katılacak

  Hak mahrumiyeti olan Ali Koç'un RAMS Park'a nasıl geldiği ortaya çıktı

  Hak mahrumiyeti olan Ali Koç'un RAMS Park'a nasıl geldiği ortaya çıktı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title