Haberler

PlayStation 5 satışları tüm zamanların zirvesinde!

Güncelleme:

Yıl boyunca çıkış yapan Hogwarts Legacy ve Dead Space Remake gibi oyunlar, konsol satışlarının pozitif yönde ivmelenmesini sağladı. The Last of US gibi PS özel oyunlarının da popüler hale gelmesiyle, Sony'de yüzler gülmeye başladı. PlayStation 5 satışları geçtiğimiz yıla kıyasla rekor kırdı.

PLAYSTATION 5, YILIN EN ÇOK SATAN KONSOLU OLDU

2020 yılında PlayStation 5 piyasaya sürüldüğünde stok bulmak çok zordu. Ancak günümüzde stok sorunları çözüldü ve fiyat noktasında rekabetçi bir hale geldi. Analist Matt Piscatella tarafından yapılan son araştırma ise oyun donanımlarına yapılan harcamaların bir yıl öncesine kıyasla yüzde 68 arttığını gösterdi.

Oyun endüstrisindeki harcamanın son dönemde 888 milyon dolara çıktığı gözlemlendi. Bu büyüme, 2022'nin aynı zamanlarına kıyasla hem dolar hem de adet bazında en çok satan konsol olan PlayStation 5'ten kaynaklanıyor.

PS5'in başarısı yalnızca donanım rekorlarını kırmakla kalmadı, aynı zamanda önceki tüm PlayStation konsollarını geride bıraktı. Yeni nesil konsolun geliri, sadece önceki modellere göre değil, tüm oyun konsollarına kıyasla sektör tarihinin en büyük ilk çeyreğine imza attı.

Ancak Sony, konsol dünyasındaki rekabeti daha da kızıştırmak istiyor. Buna göre PlayStation 5'in Pro versiyonunun üzerinde çalışıldığına dair söylentiler dolaşmaya başladı. PlayStation 5 Pro test aşamasına girdi. Sony, PS5 Pro'yu 2024'ün sonlarında piyasaya sürmek istiyor olabilir.

Özellikle God of War: Ragnarök ve Horizon Forbidden West gibi oyunların çıkmasıyla, PlayStation 5'in satışlarının başarısını devam ettireceği kesini gibi görünüyor.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Dead Space Remake Hogwarts Legacy Sony Gamegar Teknoloji Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title