Haberler

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı

Güncelleme:

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararına göre ilk Türk astronot Alper Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararına göre Gezeravcı ile birlikte Alper Güzel, Mustafa Akif Karabeyoğlu, Elvan Kuzucu Hıdır, Mustafa Mehmet Nefes ve İsmail Doğan da aynı göreve atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararlarının da olduğu 32459 sayılı Resmi Gazete yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye Uzay Ajansı'na atamalar yapıldı.

ALPER GEZERAVCI'YA YENİ GÖREV

Atama kararlarına göre ilk Türk astronot Alper Gezeravcı Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Gezeravcı ile birlikte Alper Güzel, Mustafa Akif Karabeyoğlu, Elvan Kuzucu Hıdır, Mustafa Mehmet Nefes ve İsmail Doğan'ın da aynı göreve ataması gerçekleştirildi.

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandıAlper Gezeravcı

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI'NDA BİR İSİM GÖREVDEN ALINDI

Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü görevine devam eden Afşin Burak Bostancı ise görevden alındı.

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Teknoloji

Türkiye Uzay Ajansı Alper Gezeravcı Teknoloji Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir? 24 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Saadet Partisi Bingöl belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bingöl adayı Mehmet Eser kimdir? Saadet Partisi Bilecik belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bilecik adayı Ethem Ersöz kimdir? Saadet Partisi Aydın belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Aydın adayı Fatih Karahan kimdir? HSK atama kararnamesi 24 Şubat Cumartesi yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
500

Yorumlar (48)

HAYRETTİN ŞÖLEN:

Turist bir adama maaşı bağladık değerli ülkem sayenizde

314
177
yanıtYanıtla
Hüseyin Bakkal:

SANAMI SORACAKLARDI OKUSAYDIN SEN DE BIRSEYLER YAPSAYDIN...TOZ KALDIRMAYI BIRAKINDA ICRAAT YAPIN.

yanıt90
yanıt163
ahmet zengin:

Hüseyin bakkal senin gibiler yüzünden ülke bu halde bunu unutma

yanıt118
yanıt44
Tutankamon Hoca:

komedi ya ne görevi olabilirki mekiğimi parlatacak top ccevirdi hepsi bu bilim adamı gönderilmeliydi belki bilimsel makaleler yazar ufku acılırdı pılotun gitmesi zaten tuaf bir durum diğer giden italya ispanya ve isvecli astronot bilim adamı bizdeki pilot :))

yanıt15
yanıt1
Kara_kalem:

OH NE GÜZEL DÜNYA BİRİ DAHA MASŞ BAĞLANDI BEDAVA TURİST GEZİSİ ARDIN HUZUR HAKKI GELSİN PARACIKLAR ..

246
131
yanıtYanıtla
duran sari:

Milletin boşa giden55 milyon dolarlarıyla şatafatlı hayat başlasın niye gidip orada iki üç top sektirdi diye

234
104
yanıtYanıtla
Hüseyin Bakkal:

SEN AZ OTEDE ZIPLADA TOZ KALDIRMA BIRAZ OLSUN ŞU AT GÖZLÜKLERINI CIKARTIN EŞEK EVLENDIRMIYORLAR HEYKEL YAPMIYORLAR UZAYA GIDIYORLAR

yanıt52
yanıt156
Ghost BLue:

Hüseyin bakkal At gözlüğünü sizin çıkartmanız lazım 22 yıldır sizin gibiler yüzünden sürünüyoruz uzaya çıkmış ne yapalım çıktıysa bize ne getirisi oldu ticari firma ile gitti geldi siz daha firmanın kime ait ne olduğunu bilmeyen kişiler gelip burada yorum yapıyorsunuz paran varsa sende gidersin bu kadar basit önemli olan senin kendinin üs kurup mekik yapıp gitmen önemli ki nerde siz bunu anlayamazsınız

yanıt69
yanıt19
Gerard Dirivia:

Ghost BLue: Kardeş yanlış düşünüyorsun. Bak ben parti taraftarı değilim ama uzay yolculukları bu şekilde başlar. Önce adını duyurursun. Sonra ilerleme kaydedersin. Öyle uzaya uydu göndermeye benzemez bu işler. Dünyanın en iyi ekonomisi olan Abd bile tek başına üs kuramaz. İnsanın gidip gelmesi akıl sağlığını bozacak kadar maliyetli bir iştir.. O yüzden uluslar arası uzay istasyonu adını almıştır.. Bu gibi adımlar atılarak uzayda yerimizi alabiliriz yoksa geride kalırız.

yanıt30
yanıt50
ARAS ÇEKİÇ:

hüseyin bakkaliye sen üstündeki toprağı at önce. yazık nefes almak yetmiyor

yanıt19
yanıt3
Tüm 48 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title