Haberler

Hogwarts Legacy'den üzücü haber!

Güncelleme:

Uzun süredir beklenen ve çıkışıyla pek çok başarı elde eden Hogwarts Legacy, eski nesil konsollara daha geç çıkacak.

2023 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan Hogwarts Legacy, geçtiğimiz günlerde PS5, PC ve Xbox Series S/X için çıkışını gerçekleştirdi. Eski nesil konsollara çıkış için ise daha dikkatli optimizasyon yapabilmek adına 4 Nisan tarihi veren Avalanche Software, bu tarihi erteledi. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

HOGWARTS LEGACY, ESKİ NESİL KONSOLLARA 5 MAYIS'TA GELECEK

Yapımcı ekip Avalanche Software'in büyük çaplı oyun tecrübesi oldukça az. Bu sebeple oyunu ilk olarak yalnızca yeni nesil konsollara ve PC'ye çıkaran ekip, eski nesil konsollara 4 Nisan'da getirecekti. Şimdi ise Twitter üzerinden yaptıkları açıklamayla birlikte Hogwarts Legacy, PS4 ve Xbox One'a 5 Mayıs 2023 tarihinde gelecek.

Aynı durum Nintendo Switch'de de mevcutken orada herhangi bir erteleme söz konusu değil. Yapım, Nintendo Switch'e 25 Temmuz tarihinde çıkış yapacak. Yalnızca iki haftada 12 milyondan fazla satan Hogwarts Legacy, pek çok oyuncu tarafından beğenilse de teknik problemler sebebiyle oyunu oynamakta zorluk yaşayan birçok kişi bulunuyor. Optimizasyon sorunu yaşayan geliştirici ekip, PS4 ve Xbox One'da aynı problemi yaşamak istemiyor olabilir.

Avalanche Software'in Twitter üzerinden yaptığı açıklama ise şu şekilde:

"Dünyanın dört bir yanındaki hayranların Hogwarts Legacy'ye verdiği müthiş reaksiyon için minnettarlıkla boğulmuş durumdayız. Ekip, tüm platformlarda mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çok çalışıyor ve bunu yapmak için daha fazla zamana ihtiyacımız var. Hogwarts Legacy, 5 Mayıs 2023'te PS4 ve Xbox One için çıkacak."

Hogwarts Legacy çıkış yaptıktan iki hafta sonra toplamda 12 milyon adet sattı ve 850 milyon dolara yakın gelir elde etti. Son Harry Potter evreninde geçen filmin 406 milyon dolar kazandırdığını düşünürsek Hogwarts Legacy, filmi ikiye katladı. Ayrıca oyuncular oyunda ilk iki haftada toplamda 267 milyon saat geçirdi.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Hogwarts Legacy Gamegar Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title