Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alper Gezeravcı'ya: Benimle konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'yla Esenboğa Havalimanı'nda görüştü. Erdoğan, Gezeravcı'ya Uluslararası Uzay İstasyonu'ndayken yaptıkları görüşmeyi hatırlatarak, "Benimle konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?" diye sordu. Gezeravcı, "Zaten ayaklarımla tutunuyordum. Sadece ayak uçlarımla, küçük bir hareketle yukarıya ivme kazandım." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk Türk astronot Alper Gezeravcı'ya, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndayken yaptıkları görüşmeyi hatırlatarak, "Benimle konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?" diye sordu. Alper Gezeravcı, "Zaten ayaklarımla tutunuyordum. Sadece ayak uçlarımla, küçük bir hareketle yukarıya ivme kazandım." yanıtını verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ALPER GEZERAVCI İLE GÖRÜŞTÜ

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevini tamamlayan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı yurda döndü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezeravcı'yı Esenboğa Havalimanı'nda kabul etti. Kabulde, Gezeravcı'ya ailesi de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alper Gezeravcı'ya: Benim konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?

"BENİMLE KONUŞTUKTAN SONRA NASIL YUKARIYA ÇIKTIN?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Alper Gezeravcı'nın görüşmesinde ilginç anlar yaşandı. Erdoğan, Gezeravcı'ya Uluslararası Uzay İstasyonu'ndayken yaptıkları görüşmeyi hatırlatıp, "Benimle konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?" sorusunu yöneltti. Gezeravcı, "Zaten ayaklarımla tutunuyordum. Sadece ayak uçlarımla, küçük bir hareketle yukarıya ivme kazandım." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alper Gezeravcı'ya: Benimle konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?

ERDOĞAN, GEZERAVCI'YA SAAT HEDİYE ETTİ

Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) geçirdiği 18 gün boyunca yanında bulunan Türk bayrağını ve "Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonu" yazan peçi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti. Erdoğan da Gezeravcı'ya saat hediye etti. Kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alper Gezeravcı'ya: Benim konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alper Gezeravcı'ya: Benim konuştuktan sonra nasıl yukarıya çıktın?

Haberler.com Haber Merkezi / Turan Yiğittekin - Teknoloji

Esenboğa Havalimanı Alper Gezeravcı Türkiye Teknoloji Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Berat kandili hangi ibadetler yapılır? Berat kandilinde oruç tutulur mu, ne namazı kılınır? 24 Şubat kandil mi? Yarın kandil mi? Bugün ne kandili, hangi kandil? Berat kandili hangi gece? Tolga Sarıtaş nişanlandı mı? Tolga Sarıtaş kiminle evlendi, nişanlandı? 24 ŞUBAT BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU YAYINLANDI: Bu hafta neler var? Bu hafta BİM'e hangi ürünler geldi? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 24 Şubat dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 24 Şubat Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir?
500

Yorumlar (11)

Mark Kolçak:

Haberi açıp okurken heyecan ile düşündüm belki.. "Kainat hakikatende şans eseri mi var olmuş ve hakikatende huzurluca hiçliğemi dönmeli ?" sorusu sorulmuş olabilir. Ancak meyerki o soru sorulmamış henüz. Yinede ümitliyim gelecek için.

5
47
yanıtYanıtla
Mark Kolçak:

Ancak tabi belki şu türde bir soruda çok güzel bir soru olabilirdi. "Kainat şans eseri var olmuş .. acaba NASIL huzurluca hiçliğe geri dönecek ?"

yanıt4
yanıt21
Mark Kolçak:

Hiçlikde ilk nokta oluştuğunda.. hiç bir bilgi ona dememişki "başka noktaları var yapmak kötü bir şeydir" ve belki bu sebepden dolayıdır başka noktaları var yapmış olabilir. Acaba şu an biz yani kainat hiçliğe huzurluca giderken.. tekrar BİLGİ EKSİKLİĞİ mi olacak ? Acaba hiçliği ezberlememiz gerekiyorki bilgi olmasa bile doğru kararı yani seçeneği veya seçeneklerimi seçelim .. ? Yani herhalde etrafda BİLGİ eksikliği olacak olabilir hiçliğe geri dönüşde ?

yanıt5
yanıt16
Erkan Yıldız:

Bu dünyada, en basit ölçülü bir düzen tesadüfen olamazken, böyle muhteşem düzenli bir kainat tesadüfen olabilir mi?

yanıt25
yanıt7
Seyfettin Sucu:

Ben şu anda ufak bir rüzgar olsa TRT yi izleyemiyorum adamlar (ABD) 60 yıl önce aya gidiyor ve canlı yayında tv den izliyorlar. Enayiler de bunu yiyor. Uzaydan alabileceğimiz hiç bir şey yok. Önce dünyayı tamamen keşfetmeliyiz. Şu anda beni uzaya fırlatsalar reddederim. Bilmem anlatabildim mi?

10
16
yanıtYanıtla
Sukru Basak:

Ozaman niye mikrofon aşağıya doğru gitti 1veya 2kilo koca adam 80veya100 kilo adam yukarı gidiyor 1kilo mikrofon aşağıya gidiyor

5
14
yanıtYanıtla
Sergen Üflü:

sormadan önce araştırsan soru sorup rezil olmaya da gerek kalmayacak , sıkıntılarımızın başında gelen şey hazırcılık. Git araştır bul kardeşim ne diye kendini ifşa ediyosun. Git ara bul cevabını bu kadar basit birşeyi

yanıt7
yanıt3
Sergen Üflü:

kardeşim git ara bul cevabını , niye bu hazırcılık , 5 dakika sürmeden bulabileceğin bir cevap burda kendini rezil ediyosun

yanıt6
yanıt2
Bordo Bere:

REIS SENDE GIT ASLINDA BIRAZ DAHA UZAGA GIT MARSA FALAN

10
8
yanıtYanıtla
Kara_kalem:

BEN EKONOMİSTİM ÖYLE BASINÇ HAVA BOŞLUĞU ANLAMAM ANLAT GEZERSVCI NASIL OLDU HEYECAN İÇİNDE BU SORUYU SORMAK İÇİN DÖNMENİ BEKLEDİM ????

13
1
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title