TBMM Genel Kurulu (6): Bakan Şahin ile Kamer Genç Arasında Tartışma

TBMM Genel Kurulu (6): Bakan Şahin ile Kamer Genç Arasında Tartışma

TBMM Genel Kurulu'nda, Hakimler ve Savcılar Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören yasa teklifinin 2. maddesi üzerinde yapılan görüşmeler devam ederken Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç arasında tartışma yaşandı.Kamer Genç, Bakan Şahin'in bir akrabasıyla ilgili haberleri hatırlattı ve Bakan Şahin'in akrabasını sınavsız olarak bir kamu kuruluşuna al...

TBMM Genel Kurulu (6): Bakan Şahin ile Kamer Genç Arasında Tartışma

TBMM Genel Kurulu'nda, Hakimler ve Savcılar Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören yasa teklifinin 2. maddesi üzerinde yapılan görüşmeler devam ederken Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç arasında tartışma yaşandı.

Kamer Genç, Bakan Şahin'in bir akrabasıyla ilgili haberleri hatırlattı ve Bakan Şahin'in akrabasını sınavsız olarak bir kamu kuruluşuna aldığını iddia etti.

Söz alan Bakan Şahin ise, Genç'e yanıt vermek için değil milletvekillerine konuyla ilgili bilgi vermek için kürsüye çıktığını söyledi. Şahin, şöyle konuştu:

"Hakimler ve Savcılar Kanunu ile ilgili bir değişiklikte, teyzemin oğluyla ilgili bir konunun getirmesinde kuyruk acısı var. Bana 4 yıl önce bir televizyon programında hakaret etti. Tazminat davası açtım, kazandım. Şimdi o paranın ödenmesinin acısı düştü içine. Alacağım Kamer Bey, bu parayı alacağım. Bu parayı ödeyeceksiniz, hiç çaresi yok. Böylece bir hukuk davası hasımı olduk. Kendisi kürsüye çıkarak, kendi kendini tatmin etmeye çalışıyor. Bu tazminatı ödeyeceksiniz." (ANKA)

(BK/GB)