Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - 25.11.2021
Manama Diyalog Konferansı'nda "ABD'nin İran'a karşı bölgeye güven mesajları" öne çıktı
Orta Doğu'yu ABD ulusal güvenliği açısından "değişmeyecek öncelik" olarak gören McGurk, bugüne kadar Beşşar Esed rejimi ile gerçek normalleşmenin henüz olmadığını vurgulayarak, ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda bulunan askeri varlığını koruduğunu teyit etti.
Suriye - 25.11.2021
Rusya'nın İdlib'e düzenlediği hava saldırısında 4 sivil yaralandı
Suriye'de Beşşar Esed rejimine destek veren Rusya'nın, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki yerleşimlere yönelik hava saldırılarında 4 sivil yaralandı.
Suriye - 25.11.2021
Gaziantep'te yeni çalışmalara başlanıyor
ŞAHİN: ASYA YÜKSELEN BİR DEĞER OLARAK YENİ DÜZENDE HAK ETTİĞİ YERİ ALMAK İÇİN BÜYÜK BİR GAYRET GÖSTERİYOR Forumda yaptığı konuşmada Başkan Fatma Şahin, toplantının değişen dünya düzeni ve şartlar bakımından önemli olduğunu söyleyerek, "Bugün yapılacak toplantıları değişen dünya düzeninde, şartlar bakımından çok önemli buluyorum. Burası Mezopotamya'nın Doğu Akdeniz'e açılan kapısı. Gaziantep aynı zamanda İpekyolu'nun kalbi ve merkezidir. Atalarımız İpekyolu'nu kardeşlik, sevgi, ticaret, barış yoluna dönüştürdü. Atalarımızın İpekyolu anlayışını, hükümetlerimizin, Cumhurbaşkanımızın, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı'nın gerekli çalışmaları ile halklar arasındaki muhabbeti ve dostluğu güçlendirdi. Dünya zor bir dönemden geçti ve pandemi ile beraber yeni bir dünya düzeni kuruldu. Artık sanayici ve yatırımcılar nereye yatırım yapacak, ne yapmamalı ile ilgili her ülkenin önemli stratejik planları var. Bu planlama içerisinde Türkiye- Çin ilişkileri çok daha önemli bir hal aldı. Güneş doğudan doğuyor ve Asya yükselen bir değer olarak yeni düzende hak ettiği yeri almak için büyük bir gayret gösteriyor. Suriye sınırındaki güvenli bölge oluşumu ve koordinasyonu ile birlikte valimizin ve ekibinin bire bir takibi ile yapılan çalışmalarla ABD ve İngiltere başta olmak üzere bu hattı Yeşil Hat olarak belirledi.
Suriye - 25.11.2021
Sağlık Bakanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Sağlık turizmi Türkiye'nin sağlık turizminde iddiasını sürdürdüğünü vurgulayan Koca, şöyle devam etti: "2020'de salgın ile birlikte sağlık turisti sayısında bir azalma meydana gelmişti. Ancak bu yılın ilk üç çeyreğinde belli bir artış trendine girdik. Bu hususta çalışmalarımız devam ediyor. 1346 sağlık tesisi ve 246 aracı kuruluşa Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi verildi. Uluslararası Hasta Destek Birimi Tercümanlık ve Çağrı Merkezi'miz 38 tercümanla 6 dilde hizmet vermektedir. Ülkemizin girişimci ve insani dış politika vizyonu çerçevesinde sağlık diplomasisi faaliyetlerimize ara vermeden devam ettik. Bu kapsamda 90 ülke ve uluslararası kuruluş ile 242 anlaşmamız bulunmaktadır." Koca, Türkiye'nin yurt dışındaki sağlık hizmetlerine ilişkin şu bilgileri paylaştı: "Sudan, Somali, Nijer, Arnavutluk, Kırgızistan ve Bangladeş'te hastanelerimizde toplam 896 yatakla hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bangladeş'in Cox's Bazar şehrinde kamp yangınında tahrip olan hastanenin yerine 70 yataklı ağır iklim sahra hastanesi sevk edilerek hizmet sunumuna başlanmıştır." Suriye'de de insani yardım hastaneleri ile bölge halkının yaralarının sarılmaya devam edildiğini dile getiren Koca, "Cerablus, Afrin, Elbab, Çobanbey, Mare, Azez, Telabyad ve Rasulayn'da 8 hastane, 1 ağız diş sağlığı merkezi, 61 sağlık ocağı, 5 dispanser ve 3 mobil sağlık ünitesiyle sağlık hizmeti sunuyoruz.
Suriye - 25.11.2021
MSB: "Hatay ve Şanlıurfa'da görev yapan Hudut Kartallarımız, Suriye'den ülkemize yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 5 kişiyi yakaladı.
MSB: "Hatay ve Şanlıurfa'da görev yapan Hudut Kartallarımız, Suriye'den ülkemize yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 5 kişiyi yakaladı.
Suriye - 25.11.2021
Son dakika haberleri: Ürdün halkı, hükümetin İsrail'le "enerji karşılığı su" mutabakatına tepkili
Suudi Arabistan, Irak, Suriye ve İsrail'le komşu olan 10 milyonu aşkın nüfusa sahip Ürdün, küresel su endeksine göre dünyanın su konusundaki en fakir ikinci ülkesi.
Suriye - 25.11.2021
Yabancı öğrencilerin Türkiye'deki önemli adreslerinden biri Karabük Üniversitesi
Ağırlıkla Afrika ve Asya ülkeleri olmak üzere 93 ülkeden 11 bin 100 yabancı öğrenciye sahip KBÜ, özellikle Çad, Somali, Sudan, Senegal, Afganistan ve Suriye'nin yanı sıra Özbekistan, Kazakistan ve Azerbaycan gibi Türk Cumhuriyetleri'ndeki öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.
Suriye - 25.11.2021
Adana'da yatağında yattığı sırada bıçaklanan kişi hastaneye kaldırıldı
Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı belirlenen Suriye uyruklu A.
Suriye - 25.11.2021
Zeytin Dalı Gümrük Kapısında 13 bin 830 paket bandrolsüz sigara ele geçirildi
Sigara kaçakçılığı yapılacağına dair Gümrük Muhafaza ekiplerine gelen bir ihbar, birimlerce değerlendirilerek kayıtlara alındı. Suriye'den kaçak sigara getireceği öğrenilen şüpheli bir tırın gümrük kapısına gelmesi üzerine, ihbar sisteminden alınan uyarının ardından harekete geçildi.
Suriye - 25.11.2021
Barış Pınarı Harekatı bölgesinde şehit olan binbaşı son yolculuğa uğurlandı
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan ve Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad kentinde konuşlu 11'inci Komando Tugay Komutanlığında görevli 40 yaşındaki Piyade Binbaşı Mete Yıldırım meydana gelen silah kazası sonucu yaralanarak, hastaneye sevk edilmişti.
Suriye - 25.11.2021
Muhalif Kürtler, kız çocuklarını savaştırmak için kaçıran YPG/PKK'ya tepki gösterdi
TEL Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS), Suriye'nin Haseke ilinde 15 yaşlarındaki 3 kız çocuğunu silahlı kadrosuna katmak için kaçıran terör örgütü YPG/PKK'yı kınadı.
Suriye - 24.11.2021
Belçika ile İsrail arasında "etiket krizi" çıktı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, 2015 yılında İsrail'in, işgal altında tuttuğu Filistin ve Suriye topraklarındaki Yahudi yerleşimlerinde üretilen mallarla ilgili etiketleme kurallarına "açıklık getiren" bir tebligat yayınlamıştı.
Suriye - 24.11.2021
Belarus-Polonya sınırında göçmenler AB topraklarına girmeye çalışıyor
Belarus-Polonya sınırında 8 Kasım'dan bu yana, Avrupa'ya göçme arayışıyla çoğunluğu Irak ve Suriye'den gelerek Belarus üzerinden Polonya'ya geçmeye çalışan kişiler ormanlık alanda kendi kurdukları kampta ve sınır önünde bekleyişini sürdürüyordu.
Suriye - 24.11.2021
Son dakika haber | Şehit Binbaşı Mete Yıldırım, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Binbaşı Mete Yıldırım, son yolculuğuna uğurlandı SURİYE'nin Tel Abyad kentinde, eğitim sırasında silah kazası sonucu şehit olan Piyade Binbaşı Mete Yıldırım (40), memleketi Ankara'nın Elmadağ ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.  Barış Pınarı Harekatı kapsamında terör örgütlerinden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad bölgesinde konuşlu 11'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Binbaşı Mete Yıldırım, önceki akşam, eğitim sırasında silah kazası sonucu yaralandı.
Suriye - 24.11.2021
Son dakika haber! YPG/PKK'lı teröristler Haseke'de "çocuk savaşçı" kadrosu için 3 kız daha kaçırdı
Son dakika haber... TEL Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin kuzeydoğusunda işgalinde tuttuğu Haseke ilinde 15 yaşlarında 3 kız çocuğunu silahlı kadrosuna katmak için kaçırdı.
Suriye - 24.11.2021
Son dakika haber... Ankara Garı terör saldırısı davasına devam edildi
Suriye'ye 2015'te gittiğini ve orada DEAŞ'lılarla görüştüğü gerekçesiyle Türk istihbaratı tarafında yakaladığını anlatan Ömer Y, "Türkiye'ye kendi rızamla dönmedim.
Suriye - 24.11.2021
Ankara Tren Garı'ndaki patlamaya ilişkin davaya devam edildi
"DEAŞ mensupları eylem bilgilerini gizli tutardı" 2015 yılında Suriye'ye gittiğini ve burada DEAŞ üyeleriyle yakınlık kurduğu gerekçesiyle Türk istihbaratının kendisini yakaladığını söyleyen Ömer Y.
Suriye - 24.11.2021
İsrail basını: Suriye'den atılan uçaksavar füzesi Hayfa açıklarında denize düştü
İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN), Suriye'den atılan bir uçaksavar füzesinin Hayfa açıklarında denize düştüğünü bildirdi.
Suriye - 24.11.2021
Dünya Müslüman Alimler Birliği: Göç eden halkların acıları küresel siyasi düzenin eseri
Belarus-Polonya sınırında vefat eden Yemenli, Suriyeli ve Iraklı 3 göçmenin yan yana mezarlarının bulunduğu bir fotoğrafı paylaşan Karadaği, "Onları sınırlar ayırdı, sığınma arayışındaki yolculukları birleştirdi.
Suriye - 24.11.2021
"İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler olarak Filistin davasını zaafa uğratacak her türlü hareketten kaçınmalıyız"
İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kuruluş gayesi olan Filistin davamızı sonuna kadar savunmakta kararlı olduğumuzu tekrar vurgulamak istiyorum. İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler olarak Filistin davasını zaafa uğratacak her türlü hareketten kaçınmalıyız. İsrail'in, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'daki yasa dışı yerleşim, yıkım, zorla yerinden etme, müsadere, tahliye politikalarına dur demeliyiz. Filistin'in başkenti Kudüs-ü Şerif'in statüsünün ve kutsiyetinin korunması için var gücümüzle çalışmalıyız. Asıl olan iki devletli çözüm ve yerleşik uluslararası parametreler temelinde kalıcı barış ve istikrarın tesisidir. " Son yıllarda İslam ve yabancı düşmanı ırkçı söylem ve eylemlerde kaygı verici artış yaşandığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Müslümanlar birçok ülkede, bilhassa Avrupa'da ırkçı, ayrımcı, İslam ve yabancı düşmanı eylemlere maruz kalıyor. Müslüman toplumunun temel insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayan sözüm ona tedbirler kaygı vericidir. Türkiye, bu sorunlarla mücadelede uluslararası platformların daha etkin kullanılması, uluslararası mekanizmaların güçlendirilmesi ve müşterek somut adımlar atılması için her türlü çabayı göstermektedir. Teşkilat olarak bu alanda da birlik içerisinde hareket etmeli ve iş birliğimizi artırmalıyız. " "ULUSLARARASI TOPLUM, SURİYE'DE YAŞANAN MEZALİMİ DURDURABİLMİŞ DEĞİLDİR" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rohingya Müslümanlarının karşı karşıya bulunduğu insani krizin derinleşerek sürdüğüne de işaret ederek, şöyle devam etti: "Rohingyaların Myanmar'a güvenli, gönüllü ve onurlu şekilde geri dönüşleri gerçekleşmeden Arakan'da çözüm ve barışa ulaşılması mümkün değildir. Mevcut siyasi krizin, çözüme giden süreci sekteye uğratmamasını ümit ediyoruz. Uluslararası toplum, Suriye'de yaşanan mezalimi de durdurabilmiş değildir.
Suriye - 24.11.2021
Suriye sınırında "Öğretmenler Günü" heyecanı
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Suriye sınırındaki kırsal Günlüce Mahallesi'ndeki okulda 24 Kasım Öğretmenler Günü heyecanı yaşandı.
Suriye - 24.11.2021
Son dakika haberi! Kız arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa müebbet hapis cezası
İddianameden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Fatih Haseki Sultan Mahallesi'nde oturan Suriye uyruklu Majed Saeb Alshaıkh'ın, 14 Şubat 2021'de kız arkadaşı olduğu belirtilen aynı uyruklu Samira Lkhadır'ı, kendisini aldattığı iddiasıyla bıçakladığı belirtiliyordu.
Suriye - 24.11.2021
Erdoğan: İsrail'in Doğu Kudüs ve Batı Şeria'daki tahliye politikalarına 'dur' demeliyiz
'TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK' Erdoğan, uluslararası toplumun Suriye'de yaşanan mezalimi de durduramadığını belirterek, "Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, ülkeye güvenli şekilde geri dönüşleri sağlayacak kalıcı çözümün bulunması zaruridir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Sayfa 5 - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. Kayseri'de cinsel içerikli çikolata üreten imalathaneye baskın.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 12:14:11. #1.16#

title