Haberler

Torku Konyaspor'da Hedef Süper Lig

PTT 1.Lig takımlarından Torku Konyaspor'un Kulüp Başkanı Ahmet Şan, takıma gönül veren herkesi yanlarında görmek istediklerini söyledi.

PTT 1. Lig takımlarından Torku Konyaspor'un Kulüp Başkanı Ahmet Şan, takıma gönül veren herkesi yanlarında görmek istediklerini söyledi.

Düzenlediği basın toplantısında görev süresinde geride kalan 14 ayı değerlendiren Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, 40 milyon liralık borcu verilen desteklerle 23 milyon liraya kadar indirdiklerini, geçen sezon yakalanan başarının tekrarlanması halinde Spor Toto Süper Lig hedefine ulaşılabileceğini belirtti.

Toplantıya Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan'ın yanı sıra Torku Konyaspor İkinci Başkanı Fatih Yılmaz, Torku Konyaspor Başkanı Yardımcıları Zeki Çimen, Selçuk Aksoy, Torku Konyaspor Basın Sözcüsü İbrahim Çınar ve Futbol Şube Sorumlusu Hasan Dağlı da katıldı.

Şan, geçen sezon kıl payı kaçırılan Spor Toto Süper Lig hedefinin ardından yeni sezonda yeni bir yapılanma gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Geçen seneki takımdan genç takım diye bahsediliyor. Bakıldığında oynayan genç oyuncuların sayısı belli. Takımımız geride bıraktığımız sezonda Spor Toto Süper Lig'in kapısından dönmüşse bunda takımın tecrübeli isimlerinin fazla sakatlık yaşamaması ve cezalı duruma düşmemelerinin katkısı büyüktü. Transfer yasağı sonrasında alt yapıdan gelen genç oyuncularımız içinde ciddi bir fırsat oldu. Oynayan oyuncularımızda bu fırsatı iyi kullandılar. Bunun dışında geçen seneki takımımızdan genç takım diye bahsetmek doğru olmaz. Doğrusu tecrübeli oyuncularla birlikte iyi bir şekilde harman edilmiş genç oyuncuların ortaya koyduğu inanılmaz performans demek daha doğru olur" dedi.

Başkan Şan, 14 aylık sürede 40 milyon TL'lik borçla devraldıkları kulübün bugüne kadar yaklaşık 17 milyon TL'lik borcunu verilen desteklerle kapattıklarını anlatarak, "Ama hala 23 milyon TL civarında bir borç var. Bu borcunda 2 milyon TL'lik kısmı 31 Aralık 2012'ye kadar ödenmesi gereken rakam. Biz geçen sene Konya'da yakalanan havanın yeniden oluşturulmasını ve el birliğiyle bu yükün altından kalkmayı planlıyoruz. Amacımız göreve geldiğimiz günde söylediğimiz gibi Torku Konyasporumuzun ulusal ve uluslar arası alanda kaybolan ve zedelenen itibarını yeniden kazanması. Bunun için yönetimde yer alan arkadaşlarımızla geceli gündüzlü yoğun bir mesai harcıyoruz. İnşallah bu sene sonunu iyi bitirir ve Spor Toto Süper Lig'e çıkarak bu borç yükünü atlatırız. Sportif başarı hedefinin yanı sıra kulübümüzde kurumsallaşma ve mali disiplin konusunda da ciddi çalışmalarımız var. Bu doğrultuda yapılan çalışmalarda Konyaspor'a gönül veren herkesi yanımızda ve destekçimiz olarak görmek istiyoruz" diye konuştu. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Torku Konyaspor Ahmet Şan Spor Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Karabük bayram namazı saat kaçta 2024? Karabük bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 14 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta 2024? Kahramanmaraş bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Isparta bayram namazı saat kaçta 2024? Isparta bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title